bakan-acikladi-ciftlikbank-benzeri-11-olusum-daha-tespit-edildi
Ekonomi

Bakan Açıkladı! Çiftlikbank Benzeri 11 Oluşum Daha Tespit Edildi!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlikbank adlı oluşum ile ilgili vatandaşları uyardı.

Bakan Tüfenkci Vatandaşları Uyardı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci son günlerin gündeminde olan dolandırıcılık şebekesi Çiftlikbank adlı oluşum hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Çiftlikbank vatandaşlara yüksek kazanç sağlayacağını vaat ederek para toplamış ve pek çok kişinin mağdur olmasına neden olmuştu. Bakan Tüfenkci, Çiftlikbank benzeri 11 oluşumun olduğunun tespit edildiğini açıklayarak vatandaşlara bu konuda uyanık olmaları ile ilgili uyarıda bulundu.

11 Adet Daha Oluşum Tespit Ettik

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Başkent muhabirleri ile birlikte yaptığı Hatay ziyaretinden sonra geri dönüşün öncesinde gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bülent Tüfenkci, özellikle son zamanlarda yaşanan gelişmelerle ilgili de konuştu ve vatandaşları uyardı. Çiftlikbank’a benzeyen 11 adet daha oluşumun tespit edildiğini söyleyen Bülent Tüfenkci, bu gibi oluşumlara dikkat edilmesi gerektiğini söyleyerek sonradan oluşacak olan mağduriyetleri önlemeye çalıştı.

Çiftlikbank ile İlgili Çok Sayıda Şikayet Geldi

Yüksek kazançlar ve kar ortaklığı gibi vaatlerde bulunarak çiftçilerden hayvanlarını satın alan ve binlerce kişiyi sistemlerine dahil ederek 500 milyon lira civarında para toplayan ve bu kişileri dolandıran Çiftlikbank ile ilgili olarak konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bakanlığa tüketicilerden gelen pek çok şikayet üzerine harekete geçildiğini, gerekli incelemelerin başlatılarak sürdürüldüğünü, gelinen sonuçta elde edilen veriler doğrultusunda gerekli işlemlerin yapılması amacıyla ilgili mercilere sevk ettiklerini söyledi.

Yüzde 35 Kar Ortaklığı Vaat Ediliyor

Bülent Tüfenkci, yatırılan paraların yüzde 35’lik kısmının vatandaşlara kar olarak vaat edildiğini, sistemin içinde dönen kazançlar incelendiğinde zaten bunun mümkün olmayacağının anlaşıldığını, incelemeyi yapan müfettişler tarafından hazırlanan raporun neticesinde savcılığa Çiftlikbank hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu, genel olarak yapılan araştırmalardan bu oluşum benzeri 11 adet daha oluşum daha belirlendiğini, bu sistemlerde bir alım satım işleminin olmadığını, bu yüzden de vatandaşların kandırıldığını, bu konuda çok dikkatli olunması gerektiğini de belirtti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri