Ekonomi

Bakan Arslan Açıkladı! O Otoyolu Projesi İçin İkinci Adım Atılıyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir-Antalya arasındaki mesafeyi yaklaşık olarak 4 saat kısaltacak olan İzmir-Antalya Otoyolu Projesi için ikinci hamlenin hazırlığında olunduğunu ifade ederek, ikinci adım olan Aydın-Denizli Otoyolu için yarın ilan yapılacağını, 21 Haziran’da da tekliflerin toplanacağını duyurdu.

Teklifler 21 Haziranda Toplanmaya Başlayacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, Antalya ve İzmir arasındaki mesafe 7 saat iken yaklaşık olarak 4 saatlik zaman tasarrufu sağlayıp 3 saate düşürecek olan İzmir-Antalya Otoyolu Projesi’nin bir sonraki etabın meydana getirecek olan Aydın-Denizli Otoyolu adına yarından itibaren ilan yapılacağını ve 21 Haziran 2018 tarihinde de tekliflerin toplanacağını duyurdu.

Yapmış olduğu söz konusu bu açıklamalarında, projenin ilk etabı olan İzmir-Antalya Otoyolu Projesi’nin daha önceden hizmete sokulduğunu hatırlatan Bakan Arslan, projenin ikinci etabı olan Aydın-Denizli Otoyolu için ÇED raporu sürecinin tamamlandığını ifade etti. Güzergah hakkında da bilgi veren Bakan Arslan, söz konusu projenin hali hazırda kullanımda olan Aydın Çevre Yolu ayrımından başlayarak Kuyucak’ın güneyinden beri D320 devlet yolunun kuzeyinden geçerek Denizli’ye varacağını ifade etti.

Projenin Toplam Uzunluğu 440 Kilometre Olacak

İzmir ile Aydın’ın arasının yaklaşık olarak 115, Aydın ile Denizli’nin arasının 140, Denizli ile Burdur’un arasının 140, Burdur ile Antalya arasının da 45 kilometre olmak üzere projenin toplam uzunluğunun 440 kilometre olduğunu belirten Bakan Ahmet Arslan, Aydın ile Denizli arasındaki mesafenin de bağlantı yolları hesaba katılarak 154 kilometreyi bulduğunu açıkladı.

Bahsi geçen projenin ikinci etabını meydana getiren Aydın-Denizli Otoyolu Projesi’nin ihalesi için 21 Şubat tarihinde ilan çıkılacağını dile getiren Bakan Ahmet Arslan, 7 Mart tarihinde de ihale dokümanlarının satışa çıkarılacağını duyurdu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri