Ekonomi

Bakan Elvan Açıkladı! Cari Açık İçin Kaygılanmaya Lüzum Yok!

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, cari açık verileri ile alakalı kaygı duyulmaması gerektiğini ifade etti.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu bu açıklamalarında Afrin’e yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’na da değinen Bakan Lütfi Elvan, hazırlanmış olan bütçenin söz konusu harekat göz önünde bulundurularak hazırlandığını, harekatın mali bölümleri sıkıntıya sokacak hiçbir yanı olmadığını dile getirdi.

ABD’nin Tutumunu Değiştirmesi Hoşnut Edici Olacak

Kalkınma Bakanı Elvan ayrıca açıklamalarında Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasında yaşanan gerilimden de bahsederek, her iki ülke arasındaki ilişkinin kritik bir aşamada olduğunu, Türkiye’nin tüm terör örgütleri ile mücadele içerisinde olduğunu ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de tutumunda Türkiye’ninkine benzer bir yönelme olursa, bunun hoşnut edici olacağını ifade etti.

Cari Açık Rakamları İçin Endişeye Mahal Yok

Cari açık verilerine yönelik herhangi bir endişeye mahal olmadığını dile getiren Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, ithalat kalemleri incelendiğinde yatırım ya da ara malı oranının oldukça yüksek olduğunun gözlemlendiğini belirtti. Yatırım malının bu denli yüksek olmasının kendilerinin endişelendirmediğini dile getiren Bakan Lütfi Elvan, bahsi geçen bu yatırımların netice itibari ile ihracatta kullanılacağını değerlendirmesinde bulundu.

Bugün açıklanan Kasım 2017 dönemine ait işsizlik rakamları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Elvan, son 1 yıl içerisinde işsiz rakamlarında büyük ölçüde düşüş yaşandığını ve toplamda 1 milyon 448 bin kişinin ilave olarak istihdam edilmiş olduğun belirtti.

11’inci Kalkınma Planı Tanıtımı Haftaya Yapılacak

Öte yandan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, gelecek hafta 22 Şubat Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da iştirak edeceği 11’inci Kalkınma Planı’nın tanıtımını gerçekleştireceklerini açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri