Ekonomi

Bakan Fakıbaba Açıkladı! Et İthalatı Siyasetten!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, konu ile alakalı açıklamasında, Türkiye’nin et ithal etmeye ihtiyacı olmasından ziyade, genellikle siyasi nedenlerden ötürü ithalat gerçekleştirmek zorunda olduğunu ifade etti. Ülkelerin bazı zamanlarda siyasi açıdan birbirleri ile alışveriş halinde olmaları gerektiğini de ekledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye’nin ithal ete ihtiyacı olmasından çok, genellikle siyasi nedenlerden ötürü et ithalatı gerçekleştirdiğini ifade etti.

Bazen Ülkeler Birbirleriyle Alışveriş Yapmak Zorunda Oluyor

Rusya’dan kırmızı et, süt ve deniz ürünlerinin ithal edilmesine yönelik basın mensuplarına karşı bir takım açıklamalarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, süt ile alakalı olan açıklamalarında Türkiye’nin süt fazlalığı olduğunu, bunun ithalatının gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği hakkında şimdilik bilgisinin olmadığını ve ülkelerin bazı zamanlarda yalnızca siyasi nedenlerden dolayı birbirleri ile alışveriş halinde olmak zorunda olduklarını dile getirdi.

Öte yandan söz konusu bu açıklamalarında, süt ve deniz ürünlerini ilk defa duyduğunu ifade eden Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, siyasi bir karar varsa dahi şimdilik bunun hakkında bir bilgisi olmadığını, genellikle dış ülkelere ziyaret gittikleri zaman bir ihracat ve ithalat şemasının ortaya çıkmış olduğunu ve söz konusu ülkeler ile bir yerde uzlaşmaya varmak mecburiyetinde olunduğunu anlattı. Süt ve deniz ürünlerini değil de et ile alakalı görüşmelerin yapıldığını bildiğini de açıklamalarına ekledi.

İthalat Yapılsa Bile Bu Az Miktarda Olur

Ayrıca Türkiye’nin ete çok fazla ihtiyacı olmasından değil de daha çok siyası bakımdan ihracat gerçekleştirilen ülkelerden ithalat yapmak mecburiyetinde olduklarından dolayı, bazı kalemlerde elde olmadan bu tarz söylemlerin oluştuğunu belirten Bakan Fakıbaba, ithalat gerçekleştirilebilecek olsa dahi, bunun büyük oranlarda değil de küçük oranlarda gerçekleştirilebileceğini ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri