Ekonomi

Bakan Sarıeroğlu Açıkladı! Sınavlarda Yalnızca İşle Alakalı Sorulmalı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı katılmış olduğu bir programda konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulunarak, ne yazık ki bunu yeni duyduklarını, sınavlarda iş ile alakalı soruların sorulması gerektiğini, soru sorulduğu takdirde onların yanında olduklarını dile getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlı Jülide Sarıeroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık eşliğinde Malatya Belediyesine ziyarette bulundu.

Bakan Sarıeroğlu Belediye binası önünde toplanan Malatyalılara bir takım açıklamalarda bulunarak taşeron işçiler için kadro verilmesini sağlayacak olan düzenlemenin uzun zamandır beklendiğini dile getirerek, işçiler için bundan sonra daha da iyi düzenlemelerin gerçekleştirileceğini, kadro meselesinin adeta devrim niteliğinde bir düzenleme olduğunu ifade etti.

Süreç 3 Nisan’a Kadar Devam Edecek

Taşeronlara kadro düzenlemesinin uzun zamandır konuşulan ve talep edilen bir mesele olduğunu da anımsatan Bakan Jülide Sarıeroğlu, belli bir kesimin gerçekleştirilen bu çalışmaları gölgelemek adına kollarını sıvadıklarını ancak başarılı olmadıklarını belirtti. Taşeronlar için 3 Nisan 2018 tarihine kadar sürecin devam ettiğini, söz konusu bu tarihin ardından bu meselenin ne denli önemli olduğunu anlayacaklarını da aktardı. Özellikle belediyeler tarafından kurulan şirketler sayesinde sürecin gerçekleştirildiğini dile getiren Bakan Sarıeroğlu, artık bu şirketlere girişin kolay olmayacağını, bunun için de Bakanlar Kurulu’ndan karar çıkarılacağını ifade etti.

Sorulan Farklı Sorulara İtiraz Edin

Söz konusu bu sürecin başarılı bir şekilde atlatılması adına İçişleri Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından teyakkuzda beklendiğini de ifade eden Bakan Jülide Sarıoğlu, kendilerinin bu durumdan yeni haberdar olduğunu, pek şikayet almadıklarını anca basında yapılan haberlerde farklı soruların sorulduğunu öğrendiklerini dile getirerek, iş dışında hiçbir sorunun sorulmaması gerektiğini vurguladı. Üstelik taşeron işçilere de seslenerek sınav komisyonun sormuş olduğu farklı sorulara itiraz etmeleri gerektiğini de duyurdu.

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri