Ekonomi

Bakan Tüfenkçi Açıkladı! Yatırımcı Rahatlayacak!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi konu ile alakalı olarak yapmış olduğu bir açıklamasında, yatırım ortamının daha iyi bir hale getirilmesi adına hazırlanan kanun ile şirket ve kooperatiflerin kurulmasının daha basit bir hal alacağını, bunun ile beraber geçici saklama ve depolama fiyatlarına yönelik haksız kazançların engelleneceğini ifade etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu. Yatırım ortamının daha iyi bir hal alabilmesi adına hazırlanan kanunun yatırımcıların rahatlamasını sağlayacağını dile getiren Tüfenkçi, böylelikle “iş yapabilme” sıralamasında kritik bir adım atmak istediklerini ifade etti.

Yatırımcılar Artık Rahatlıkla Yatırımını Gerçekleştirebilecek

Söz konusu olan kanun sayesinde yatırımcıların rahatlıkla yatırım yapabileceklerine vurgu yapan Bakan Bülent Tüfenkçi, daha önceden yatırımcılar açısından bir şirket kurulumunu kolaylaştırmış olduklarını, bu düzenleme ile artık daha da kolay bir hale getirildiğini belirtti. Gerek defter tasdik, gerek imza beyannameleri, gerekse kuruluş da içerisinde olmak üzere tüm işlemleri ticaret sicilde gerçekleştirilebilecek bir duruma getirildiğini, yine daha önce gerçekleştirilen düzenleme sayesinde ticaret sicilde de vergi dairesine gitmeye gerek kalmadan vergi numarasını yapma olanağı sağlandığını, şimdilerde ise SGK’ya gitmeden bildirim gerçekleştirilerek kurumda şirketin açılışının yapılmasını ve kaydolmuş olmasını sağladıklarını anlattı.

Şirketlere Sağlanan Kolaylık Kooperatiflere de Sağlandı

Tüm bunların yanı sıra şirketlere sağlanan bu kolaylıkların aynı zamanda kooperatiflerin kurulumu için de sağlanmış olduğuna dikkat çeken Bakan Tüfenkçi, daha önceki sistemde bir kurumun kurulmasının hiçte kolay olmadığını anımsattı.

Buraların kurulumu şimdiye dek olmadığı kadar kolay ve düşük maliyetli bir hale getirildiğini, özellikle kooperatiflerin kurulumunda oldukça masraflı olan şeyin noter olduğunu ve bunu da kaldırdıklarını dile getiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, kooperatiflerin ekonominin bir faktörü haline getirilmesine daha da yaklaşılmış olduğunu açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri