,
bakyapidan-1-milyar-450-milyon-liralik-yatirim
Ekonomi

Bakyapı’dan 1 Milyar 450 milyon Liralık Yatırım!

Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, şirketin 2018 – 2019 dönemine ait hedeflerini ve yatırımlarını anlattı.

Gayrimenkul Sektöründe 27 Yıllık Deneyim

Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, 2018 yılında 1.4 milyar lira tutarında yatırıma imza attıklarını söyledi. Gayrimenkul alanında 27 yıllık bir geçmişi ve tecrübesi olan Bakyapı tarafından İstanbul’daki CVK Park Bosphorus’ta bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşma yapan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör 2018 – 2019 yıllarını kapsayan döneme ait hedeflerinden, planlarından ve yatırımlarından bahsetti. Bakyapı’nın 2018 yılı projelerinden olan Bursa Prestij Gold ve Prestij Park projelerinin inşaatı devam ediyor. Şirketin Bursa’da ayrıca Bakyapı Prestij Optimum Alışveriş Merkezi projesi de sürüyor.

Huzurlu Yaşam Alanları Temasıyla Dev Projeler

Bakyapı’nın yeni yatırımları da bir yandan devam ediyor. Şirket, “Huzurlu Yaşam Alanları” temasıyla ürettiği projelerde bulundukları bölgeye katma değer sağlamayı ve prestij katmayı hedefliyor. 2018 yılında da yeni projelerine ve yatırımlarına devam eden Bakyapı, süren projeleri de dahil olmak üzere Bursa ilinde toplam olarak 1 milyar 450 milyon liralık yatırım yaptı. Bu rakam kapsamında 4.100 adet konut ve işyeri üretilecek.

Bakyapı’nın Bursa Yatırımları Devam Ediyor

Bakyapı’nın yatırımları ile ilgili bilgilendirmeler yapan Veysel Bakgör, Bursa ili Osmangazi ilçesinde satın aldıkları 41 bin metrekarelik arazide inşa ettikleri projenin Prestij Park Bulvar olduğunu, bu projede çok iddialı olduklarını, 110 milyon lira ödeyerek arsa aldıklarını, 1.100 konutun da ruhsatının alındığı ve 50 işyerinin de yer alacağı bir diğer projelerinin de yolda olduğunu, ayrıca Bursa – Nilüfer ilçesinde 300 milyon lira yatırım yaparak Bak Yapı Prestij Gold projesinin de başladığını, bu projede de 252 adet konut olduğunu, tüm projelerinin örnek dairelerinin satış ofisleri ziyaret edilerek gezilebileceğini, 2019 yılının nisan ayına kadar projelere toplam olarak 1 milyar 450 milyon liralık yatırım yapmış olacaklarını ifade etti.