bank-of-america-kripto-para-patentlerinde-lider-oldu
Dünya

Bank of America Kripto Para Patentlerinde Lider Oldu!

Bank of America şu ana kadar en fazla kripto para patenti veren şirketler sıralamasında ilk sırada yer aldı.

2017 Yılında 45 Adet Kripto Para Patenti

Merkezi Amerika’da olan ve bankacılık – finans alanında küresel bazda işlemler konusunda faaliyet gösteren çok uluslu bankalardan Bank of America 2009 yılında başlayan kripto para piyasalarının 2009 yılında oluşmaya başlamasından bu yana tutulan kayıtlara göre 2017 yılında en fazla kripto para patenti veren şirket oldu. Banka geçen yıl 45 adet kripto para patenti verdi.

2016 Yılında Sanal Para Patentlerinde Artış Oldu

Bitcoin Patent Raporu’nda yer alan verilerden elde edilen bilgilere göre 2009 yılında ilk oluşumlarına başlayan sanal para birimlerinin ilk yıllarında verilen patentlerin yıllık artış oranı yüzde 50 civarında bulunuyor. Ancak 2016 yılından bu yana sanal para patenleri giderek çoğalan şekilde artmaya başladı.

Çin 910 Adet Sanal Para Patenti Vermiş

Bitcoin Patent Raporu’nun içeriğinde bulunan bilgilere göre dünya genelinde verilen sanal para patentlerinin yüzde 50’lik kısmının 910 adet patentle Çin’in, 676 adet patentle ABD’nin, 112 adet patentle İngiltere’nin, 98 adet patentle Güney Kore’den verildiği görüldü. Blockhain olarak bilinen blok zinciri teknolojisine gelen en büyük ilginin teknoloji şirketleri tarafından gösterileceği, 2017 yılında dünya devi teknoloji şirketi IBM ve Bitflyer gibi şirketlerin yayınlanan listenin üst sıralarında yer alacağı tahmin ediliyordu. Ancak IBM verdiği 34 adet sanal para patenti ile listede 35. sırada bulundu. IBM de listedeki ilk 10 sıralamasına giremedi.

Amerikan Bankası İlk Sıraya Yerleşti

Amerikan bankalarından olan Bank of America verdiği 45 adet patentle 2017 yılının en çok sanal para patenti veren şirketi olarak listede ilk sıraya oturdu. Sıralamadaki bu değişiklik kurumsal küresel şirketlerin sanal para birimlerinin büyük potansiyel sahibi olduğuna inanmalarının bir göstergesi olarak kabul edildi. Listenin ikinci sırasında küresel yatırım şirketi EITC Holdings verdiği 42 adet patentle yer alırken, merkezi Güney Kore’de olan komisyon şirketi Coinplug de 39 adet patentle üçüncü sırada yer aldı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri