barcelona-sponsoru-nef-ile-gayrimenkul-isi-yapmak-istiyor
Ekonomi

Barcelona Sponsoru Nef ile Gayrimenkul İşi Yapmak İstiyor!

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Barcelona ile imzaladıkları sponsorluk anlaşması ile ilgili konuştu.

Erden Timur Spor Zirvesinde Konuştu

Bir süre önce Barcelona ile resmi sponsorluk anlaşması imzalayan Nef’in Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur yaptığı açıklamada Barcelona’nın kendilerinden beklentisinin ortak gayrimenkul projeleri geliştirmek olduğunu söyledi. İstanbul’da düzenlenen spor zirvesine katılan Erden Timur, zirvedeki Futbolda Markalaşma ve Sponsorluk adlı oturumda konuştu. Moderatörlüğünü Gazeteci Fatih Altaylı’nın yaptığı oturuma Galatasaray eski başkanı Faruk Süren ve Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur da konuşmacı olarak dahil oldu.

Nef’i Uluslararası Bir Marka Yapmak İstiyoruz

Erden Timur konuşmasında Nef ile Barcelona arasında imzalanan resmi sponsorluk anlaşmasından da bahsederek, Barcelona’ya sponsor olmanın herkes tarafından isteneceğini, Nef’in diğer ülkelerdeki metropollerde projelerinin bir yandan devam ettiğini, esas amaçlarının Nef’i dünya genelinde tanınan bir marka haline getirmek olduğunu, bu sponsorluk anlaşmasının da amacının aslında bu olduğunu, Barcelona’nın kendileri ile sponsorluk anlaşması imzalamak istemesinin nedeninin de gayrimenkul projeleri geliştirmek olduğunu söyledi.

Nef ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Ortak Oldu

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Barcelona tarafından gayrimenkul ile ilgili spor kulübü olarak bir şey yapmadıklarını, Nef ile birlikte bu alanda faaliyete başlamak istediklerini söylediklerini belirtti. Timur ayrıca EBRD olarak bilinen merkezi Londra’da olan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile gayrimenkul projelerinde ortak çalışmak üzere bir şirket kurduklarını, Nef ve EBRD ile kısa bir zaman içinde ilk ortak projenin açıklanacağını da söyledi.

Taraftarlar Samimiyet İstiyor

Geçen futbol sezonunda Galatasaray takımının da ana sponsoru olan Nef’in Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, eski dönemlerde siyasetçilerin hangi takımı tuttukları ile ilgili soruya “Milli Takım” şeklinde cevap verdiklerini, ancak artık siyasetçilerin bile tuttukları takımı açıkladıklarını, çünkü taraftarların samimiyet istediğini de sözlerine ekledi.