Gündem

Barış Pınarı Harekatı Başladı

Dün saat 16.00 civarında haftalardır beklenen Barış Pınarı Harekatı başladı.Cumhurbaşkanı Erdoğanın Başkomutan olarak vermiş olduğu talimatla askeri harekat Resulayn’da YPG hedeflerinin vurulması ile fiilen başladı. Daha sonra tüm haberleşme hatları kesildi. Öncelikle bölgedeki terörist hedeflerinin vurulması ve bölgenin temizlenmesi ile birlikte Türk askeri karadan giriş yapacak. Harekatın başladığını Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter hesabından duyurdu.

Harekat başladıktan sonra sivillere zarar verilmemesi adına bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bölgenin güvenliği sağlanması adına sınırdan 30 kilometre öteye kadar harekatın devam edileceği yetkili çevrelerce bildirildi.

Kara Harekatının Başlaması

Harekatın başlamasına yoğun bir bombardıman ile başlanması ile birlikte F-16 uçakları da havalanarak terör örgütü hedefleri vuruldu. Bölgede bulunan Rami Hava Üssü ile birlikte birçok terör örgütü bölgesi bombalandı. Ancak kara ordusu henüz giriş yapmadı. Güvenliğin tamamen sağlanması ile birlikte komando birlikleride giriş yapacak. Net olarak kara harekatının ne zaman başlayacağı bilinmemekle birlikte durumun gidişatına göre karar verileceği bildirildi. Ayrıca harekat başladıktan sonra bölgedeki haberleşme de kesildi.

Harekatın iki aşamada süreceği öğrenildi. Tel Abyad ve Resulayn’ın kontrol altına alınması ilk olarak hedeflenen arasında yer alıyor. Sınır bölgesine çeşitli illerden birliklerin sevk edildiği öğrenildi.

Ayrıca Erdoğan CHP, MHP ve İYİ Parti liderlerini arayarak harekatın başladığının bilgisini verdi. Liderlerde yapmış oldukları açıklamalarda harekatta Türk ordusunun muzaffer olması için açıklamalarda bulundu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri