Gündem

Başarılı Sporcunun Yaşamı

 

1997 yılında Ağrı ilinde doğan Onur Yardımcı v ailesi daha 1 yaşındayken yaşadıkları şehirden çalışıp kazanmak Aksaray şehrine göç etmişlerdir. İş imkanlarının çok az olduğu bu yıllarda ailesi en iyi yaptıkları iş olan tarım ve hayvancılık ile uğraşmaya karar verirler. Sporcu eğitim hayatına burada başlamıştır. Fakat iş olanaklarının daha iyi olduğu Kocaeli şehrine 2005 yılında göç etmeye karar vermişler.

Eğitim yaşamına burada devam ederken ilkokul 5. sınıfta iken beden eğitimi öğretmeni içinde bulunan sporcu kabiliyetini ortaya çıkarmasına yardımcı olmuştur. Kısa süre içinde yaşının çok küçük olmasına rağmen çok sayıda başarılara imzasını atmıştır. Atletizm 3.000 metrede çok sayıda Kocaeli birincilikleri bulunmakta ve ülke genelinde de 800 metrede Türkiye üçüncülüğü bulunmaktadır. Lise eğitimine devam ederken yine beden eğitimi öğretmeni tavsiyesi üzerine ata sporu olan güreş ile tanışma şansını yakalamıştır.

Güreş sporunda da çok sayıda başarılıları olan Onur Yardımcı Kocaeli Bölge birinciliği ile üçüncülükleri elinde tutmuştur ve Türkiye yedinciliğini de sahip olmuştur. Bunun yanı sıra lise son yıllarında da çim hokeyi ile tanışan başarılı sporcu 1 yıl kadar bu sporu yapmıştır. Çim hokeyi sporunda başarılı olan sporcu Kocaeli Bölge birinciliği ve Türkiye üçüncülüğünü kazanmıştır. Genç yaşında çok sayıda başarının adı olan Onur Yardımcı yaşamını halen Kocaeli ilinin Derince ilçesinde devam etmektedir.

https://instagram.com/onuryardimci_