basbakan-acikladi-istanbul-izmir-arasi-3-saatin-altina-inecek
Ekonomi

Başbakan Açıkladı! İstanbul – İzmir Arası 3 Saatin Altına İnecek!

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’da düzenlenen Arnavutköy ilçe kongresinde konuşarak İstanbul – İzmir arasının 3 saatin de altına ineceğini söyledi.

Marmaray ile 250 Milyon Yolcu Taşındı

Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım partisinin Arnavutköy Spor Salonu’nda tertiplenen Arnavutköy 4. Olağan Kongresi’nde katılarak bir konuşma yaptı. Binali Yıldırım konuşmasında çeşitli konulara değindi. Yıldırım İstanbul – İzmir arasındaki sürenin 3 saatin altına ineceğini, Türkiye’nin gözbebeği olarak bilinen İstanbul için verdikleri hizmetleri saatlerce anlatsak bitmeyeceğini, şehrin önemli projelerinden olan Marmaray ile açıldığı günden bugüne kadar 250 kişinin taşındığını, geçen 16 yılda Türkiye’nin dört bir yanına büyük hizmetler yaptıklarını söyledi.

Türkiye’ye Hızlı Treni Getirdik

Türkiye’nin yarının bugününden de güzel olacağını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Arnavutköy’e de büyük hizmetlerinin olduğuna dikkat çekti. Yıldırım, en önemli hizmetlerinden birinin Türkiye’ye hızlı treni getirmek olduğunu, Marmaray ile Asya ve Avrupa kıtalarını denizin altından birleştirdiklerini, Üsküdar’dan Sirkeci’ye 4 dakikada geçmenin artık mümkün olduğunu, Marmaray’ın açıldığı tarih olan 2013 yılından bugüne kadar Marmaray ile 250 milyon İstanbullu vatandaşın seyahat ettiğini, Avrasya Tüneli’nin de Marmaray’ın ikiz kardeşi olduğunu, denizin 106 metre altından geçtiğini de belirtti.

1.5 Yıl İçinde İzmir – İstanbul 3 Saatin Altına İniyor

Türk milletine yakışan hizmetlerle Türkiye’yi ileri düzeylere taşıdıklarını ve taşımaya devam edeceklerini de sözlerinde ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Marmara Otoyolu projesinden de bahsetti. Kuzey Marmara Otoyolu’nun bir ucunun Sakarya’ya, bir ucunun Tekirdağ’a uzandığını, bu proje kapsamındaki inşaatların hızlı bir şekilde devam ettiğini, dünyanın en geniş köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de İstanbul’a kazandırdıklarını, İstanbul’dan İzmir’e kadar uzanan otoyol yaptıklarını, Osmangazi Köprüsü’nün 50 yıldır konuşulduğunu, ancak kendileri tarafından hayata geçirildiğini, önümüzdeki 1.5 yıl içinde İstanbul – İzmir arasındaki ulaşımın 3 saatten de az bir süreye düşeceğini de sözlerine ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri