basbakan-mujdeyi-verdi-nefes-kredisinin-miktari-artirildi
Ekonomi

Başbakan Müjdeyi Verdi! Nefes Kredisi’nin Miktarı Artırıldı!

Başbakan Binali Yıldırım, KOBİ’lere kullandırılacak olan Nefes Kredisi ile ilgili açıklamalar yaparak miktarı bildirdi.

Tedbir ve Teşvikler Önümüzdeki Hafta Açıklanacak

Devlet tarafından KOBİ’lere kullandırılacak olan Nefes Kredisi’nin miktarının 5 milyar liradan 7.5 milyar liraya yükseltildiğini açıklayan Başbakan Binali Yıldırım,2018 yılı ile ilgili devletin tedbirlerinin ve sağlayacağı teşviklerin önümüzdeki hafta açıklanacağını duyurdu. Binali Yıldırım, Nefes Kredisi İmza ve Tanıtım toplantısına katılarak çeşitli açıklamalar yaptı. Başbakan, ayrıca 2018 yılına dair tedbirlerin ve teşviklerin de önümüzdeki hafta bildirileceğini açıkladı.

6 Ay Ana Para Ödemesiz Dönem

Başbakan Binali Yıldırım, Nefes Kredisi İmza ve Tanıtım katıldığı tanıtım toplantısında yaptığı açıklamalarda KOBİ’lere kullandırılacak olan Nefes Kredisi miktarının 7.5 milyar liraya yükseltildiğini müjdeledi. 12 ay vade ile kullandırılacak olan krediye Başbakan Binali Yıldırım tarafından 6 ay ana para ödemesiz dönem koyuldu.

Geri Dönüşler Türkiye Ortalamasının 10 Katı Oldu

Binali Yıldırım açıklamalarında daha önceden Nefes Kredisi için planlanan miktarın 5 milyar lira olduğunu, kendileri tarafından yapılan KOBİ’lerin istihdama yüksek katkı sağlandığının söylendiğini, bu söylemlerden sonra kredi miktarının 5 milyar olamayacağını, artırılması gerektiğinin farkına vardıklarını, bu sebeple de 7.5 milyar liraya çıkartıldığını, taksitlerin de söylendiği gibi 1 ay sonra başlamayacağını, 6 ay ödeme olmayacağını, ana para ödemelerinin 6 ayın sonunda başlayacağını, geçen yıl kullandırılan Nefes Kredisi’nin geri dönüşünün Türkiye ortalamasının 10 katı olduğunu, batak olmamasının nedeninin KOBİ’lerin sağlam olması olduğunu da söyledi.

Başbakan’dan Banka Müdürlerine Tavsiye

Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin kaydettiği yüzde 7.4 oranındaki büyümenin arka planının olduğunu, devlet olarak birçok tedbir aldıklarını, şartlar çok kolay olmamasına rağmen Türkiye ekonomisinin giderek büyümeye devam edeceğini de söyleyerek Nefes Kredisi’nin bu seviyeye gelmesinde 8 ayrı kuruluşun emeğinin olduğunu da belirtti. Yıldırım, bankaların genel müdürlerine de seslenerek teminatlarda ölçülü davranmalarını, fazla teminatın hiç de cazip olmadığını ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri