Ekonomi

Başbakan Yardımcısı Açıkladı! Ekonomi Savaşları Başladı!

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek açıklamalarda bulunarak, Amerika’nın küresel bakımdan ticaret savaşlarını başlatacak türden hamlelerde bulunduğunu ve bu durumun dünya ekonomisi bakımından da bir hayli problemli bir durum olduğunu ifade etti.

ABD Yönetiminin Söylemleri Savaş Başlatacak Düzeyde

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu bu açıklamalarında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın ticaret savaşlarına yönelik konuşmalarıyla Amerika’nın çelik ithalatı için uygulayacağı gümrük vergisine yöenlik yapmış olduğu değerlendirmelerinde, dünya çapındaki ticaretin savaşın eşiğinde olduğunu, korumacılığın dünya çapındaki krizin ardından daha da fazla mevcut olduğunu fakat dünyanın an itibari ile yeni bir düzeye ulaşmak üzere olduğunu ifade etti.

Katılmış olduğu bir TV programında gündeme yönelik açıklamalarda bulunan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, küresel kriz ile beraber dünya genelinde gelir dağılımının dengesinin kaydığını, krizin ardından 3-4 senelik süreçte ekonomik büyümenin yaklaşık olarak yüzde 95’inin, en zengin yüzde 1’e ulaştığını anlattı. Bu durumun popülariteyi de peşinden getirdiğini açıklamalarına ekledi.

Ülkeler Başına Buyruk Politikalar Geliştirmek İstiyor

Şimşek ayrıca açıklamalarında ABD yönetiminin bir bakıma dünya çapındaki ticaret savaşını başlatacak tarzda hamlelerde bulunduğunu ifade ederek, geçmiş dönemlerde söz konusu ülkenin uzun zaman piyasa ekonomisinin bayraktarı olduğunu, şimdilerde ise ülkelerin çok yönlü yaklaşımlarda bulunmak yerine başlı başına politikalar yürütmek istediklerini aktardı.

Açıklamalarında Afrin’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’na da değinen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, terörle mücadele alanında ihtiyaç duyulan kaynağın ayrıldığını, ülkenin gerek ekonomisi adına, gerekse makrofinansal istikrarı adına söz konusu operasyonun herhangi bir riski bulunmadığını belirtti. Üstelik terörle mücadelenin ekonomik kalkınma ve refah için bir ön şart olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri