baskentray-12-nisan-tarihinde-hizmete-aciliyor
Ekonomi

Başkentray 12 Nisan Tarihinde Hizmete Açılıyor!

Ankara’da yapımı tamamlanan Başkentray 12 Nisan 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak.

Günlük 520  Bin Kişiye Hizmet Verecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmete açacağı Ankara’daki Başkentray sayesinde Sincan ve Kayaş arasındaki şu anda 59 dakika olan ulaşım süresi 49 dakikaya inmiş olacak. Cumhurbaşkanı’nın katılımıyla yapılacak olan Başkentray’ın açılış töreni 12 Nisan 2018 Perşembe günü düzenlenecek. Başkentray’ın açılmasından sonra günlük olarak 520 bin kişiye ulaşım hizmeti verilecek.

Seferler 15 Dakikada Bir Yapılacak

Ankara ilinde Kayaş ve Sincan arasında ulaşımı sağlayacak olan Başkentray, metro konforunda banliyö hizmeti verecek. Projenin açılış töreni Kayaş Tren İstasyonu’nun karşısındaki alanda düzenlenecek. Başkentray hizmete başladıktan sonra ilk zamanlarda 15 dakikada bir olmak üzere sefer yapacak. Daha sonraki zamanlarda seferlerin arasındaki süre 5 dakikaya indirilecek. Şu anda Sincan – Kayaş arasındaki ulaşımın süresi 49 dakika olarak biliniyor. Başkentray ile bu ilçeler arasında 59 dakikada ulaşım sağlanmış olacak. Ayrıca YHT olarak bilinen Yüksek Hızlı Trenlerin seyahatindeki süre de 17 dakikadan 11 dakikaya inecek.

23 Adet Banliyö İstasyonu İnşa Edildi

Başkentray adlı proje kapsamında Ankara ile Sincan arasında 4 adet, Ankara ile Behiçbey arasında 6 adet ve Sincan ile Behiçbey arasında da 5 adet hat sinyalli ve elektrik demiryolunun inşaatı gerçekleştirildi. Konvansiyonel banliyö ve tren işletmeciliği için gerekli olan trafik kapasitesinin meydana getirilmesinin amaçlandığı Başkentray projesi çerçevesinde vatandaşlar tarafından kullanılmaya uygun halde 1 adet Yüksek Hızlı Tren ve 23 adet banliyö istasyonu inşa edildi. Proje kapsamında ayrıca Lale, Sincan, YHT Eryaman Gar, Hipodrom, Etimesgut, Yenişehir, Cebeci, Kurtuluş, Kayaş ve Mamak istasyonlarına hattı kullanacak olan yolcuların çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için kapalı ticari alanlar da oluşturuldu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri