Memur Alımı

Beklenen Açıklama Geldi! En Az Ön Lisans Mezunu 10.000 Polis Alımı Yapılacak!

Her sene olduğu gibi 2018 kamu personel alımları da tüm hızıyla devam ediyor. İçişleri Bakanlığı bünyesinde yer alan Emniyet Genel Müdürlüğü her yıl belli dönemlerde ihtiyaçları kapsamında pek çok polis alımları gerçekleştiriyor.

Polis olmayı hak edip atanmayı bekleyen binlerce kişiye müjdeli haber geldi. 2018 polis alımları ile ilgili açıklama yapıldı.

2018 Kamu Personel Alımları – Polis Alımları

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyuru yapıldı. Yapılan duyuruya göre bu sene içerisinde toplamda 10 bin polis alımı gerçekleştirilecek. Söz konusu alımlar ise 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında gerçekleştirilecek. Ancak herkesin merak ettiği asıl soru kimler polis alımlarına başvuru yapabilir? Polis alımlarında mezuniyet düzeyi ne olması gerekiyor?

En Az Ön Lisans Polis Alımları!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan 22. dönem POMEM’e yapılacak olan 10 bin polis alımında adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Hem lisans hem de ön lisans mezunları başvurularını gerçekleştirebilecek. Lisans mezunları kapsamında 7 bin 200 erkek ile 800 kadın alımı yapılacak. Ön lisans polis alımlarında ise bin 800 erkek ile 200 kadın polis alımları gerçekleştirilecek.

2018 Polis Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Herkesin merak ettiği bir diğer soru ise 2018 polis alımları ne zaman yapılacak? Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyuruda sadece bu sene içinde ne kadarlık alımlar yapılacağı açıklandı. Ancak başvuruların ne zaman gerçekleşeceği hakkında açıklama yapılmadı. İlerleyen dönemlerde Polis Akademi Başkanlığı’nın başvuru tarihleri ile de resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri