Ekonomi

BİM ve File Hakkında Flaş İddia!

Gündeme alışverişin indirim devi olan BİM ile File yollarını ayıracak iddiaları düştü. İddialar ne kadar doğru bilinmese de şirket bu sene 30 File mağazası açmayı hedefliyor.

BİM File ile Yollarını Ayıracak mı?

Türkiye’nin önemli alışveriş noktalarından olan her yeni dönemde biraz daha büyüyen şirket, vatandaşın uğrak alışveriş mekanları arasında yer alıyor. BİM indirimli satışlarıyla farklı mağaza konseptiyle kaliteyi ucuza satmayı hedefliyor. Bunun yanında farklı mağaza konseptleriyle de başka kesimlere hitap etmeyi planlıyor. Bu kapsamda şirket File adlı bir mağaza konseptini hayata geçirdi. File adlı mağazalardan toplamda 44 adet var! Fakat bugün gündeme düşen bir haber büyük ses getirdi. İddialara göre File, şirket bünyesinden en kısa sürede ayrılacak ve yoluna tek başına devam edecek.

21 Mağazayla Başladı 6 Bin 765’e Ulaştı

BİM yurt genelinde ilk satış noktasını bundan yaklaşık 13 sene açtı. İlk etapta sadece 21 adet mağazaya sahip olan mağazalar zinciri, bugün 6 bin 765 noktaya ulaştı. Şirket geçtiğimiz hafta 2017 yılına ilişkin finansal sonuçları paylaştı. Buna göre şirket geçen sene 24 milyar 700 milyon liralık ciro yakaladı. Şirket çatısı altında istihdam edilen vatandaş sayısı ise 42 bini aştı. 1995’den yana yurt içinde faaliyet gösteren BİM, bunun yanında yurtdışına da açıldı. Yapılan açıklamaya göre şirketin Mısır ile Fas’ta toplam 647 satış noktası bulunuyor.

44 File Mağazasına Yenileri Eklenecek!

File olarak farklı bir mağaza konsepti üzerinde deneme yapan indirimli alış veriş devi bugüne kadar 44 noktanın açılışını yaptı. Şirket yönetiminden yapılan açıklamaya göre 30 yeni File mağazası da yolda! İstanbul dışındaki ilk File ise Bursa kentinde faaliyete geçti. Yönetim ise iddialar hakkındaysa herhangi bir açıklama yapmadı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri