Ekonomi

Bir Günde Servetine 12 Milyar Dolar Daha Ekledi!

Jeff Bezos milyar dolarını artırmaya devam ediyor. Dünyanın en zengin kişisi unvanına sahip olan Bezos servetine artı 12 milyar dolar daha ekledi. Ve bu parayı sadece bir gün içerisinde kazandı.

Jeff Bezos’un Bir Günlük Kazancı Uçuklattı

Perakende satışta dünyanın lider isimleri arasında yer alan Amazon, satışlarını ciddi oranda artırdı. Şirketin kurucusu ve üst düzey yöneticisi olan Jeff Bezos’a servetine bir gün gibi çok kısa bir süre içerisinde milyar dolarlar ekledi.

Amazon’daki satışlar beklentinin üzerinden bir gün geçirdi. Gün sonunda ulaşılan satış cirosu ise 12 milyar doları buldu. Satışlardan en kârlı çıkan isimse şüphesiz ki şirketin kurucusu Bezos oldu. Zaten dünyanın en zengin kişisi olan Bezos kasasına 12 milyar dolar daha ekledi.

Şirketin ilk çeyrek satışları hakkında yapılan açıklamada mali göstergelerin gayet iyi olduğunu kanıtlar nitelikte oldu. Buna göre Amazon 2018 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan dönemde 51 milyar 40 milyon dolarlık satışa imza attı. Artan satışlar Amazon’un borsada işlem görmekte olan hisselerine de olumlu yansıdı. Hisseler ani bir yükselişle, yatırımcısını da Bezos’u da memnun etti. Şirketten ilk çeyrekte beklenen satış performansı ise 49 milyar 960 milyon dolar olarak öngörülmüştü.

Yılın ilk çeyreğinin finansal gelişmelerinin açıklanması sonrasında şirkete ait borsa hisseleri gün bazında yüzde 4’ü bulan prim yaptı. Seansın tamamlanmasının akabindeki işlemlerde ise kazanca yüzde 6,3’lük artışta eklendi. Hisse başına işlem fiyatı ise bin 614 dolara kadar tırmandı. Tüm bu gelişmelerse Bezos’un milyar dolarlarının artmasına kapı araladı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri