bist-baskani-himmet-karadag-acikladi-tarim-arazileri-borsaya-kote-edilecek
Ekonomi

BIST Başkanı Himmet Karadağ Açıkladı! Tarım Arazileri Borsaya Kote Edilecek!

Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, tarım arazilerinin borsaya kote edilmesi konusunda çalışmalar yürüttüklerini açıkladı.

Tarım Arazileri Türkiye için Çok Önemli

BIST Başkanı Himmet Karadağ tarım arazileri ile ilgili açıklamalar yaptı. Himmet Karadağ, tarım konusunun Türkiye için her gün daha da fazla önemli bir hale geldiğini, Borsa İstanbul olarak kendilerinin de bu konuda yeni çalışmalarının olduğunu, yaptıkları çalışmalar doğrultusunda tarım arazilerinin borsaya kote edilmesinin gündemde olduğunu söyledi.

Kote Aldığımız 13 Şirket Var

Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ yaptığı açıklamada Türkiye için önemli unsurlardan birinin tarım arazileri olduğunu, Borsa İstanbul’da şu an itibariyle tarım sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin de işlem gördüğünü, bu kapsamda kote aldıkları 13 adet şirketin olduğunu, Borsa İstanbul’da gerçekleşmesi beklenen halka arz işlemlerinin gecikeceğini tahmin etmediklerini de söyledi. Himmet Karadağ, yaptıkları çalışmalar arasında tarım arazilerinin borsaya kote edilmesi konusunda da yer aldığını belirtti.

Finansmana Erişim İçin Şirketlere Destek Oluyoruz

Borsa İstanbul kapsamında tarım sektöründe yer alan şirketlerin de işlem görmekte olduğunu söyleyen BIST Başkanı Himmet Karadağ, kote alınan şirket sayısının 13 olduğunu, tarım sektörü ile finansal alanların birbirine entegre olmasındaki oranı artırmak için yoğun çalışmalar içinde olduklarını, bu bağlamda tarım alanında faaliyette bulunan şirketlerin büyümeleri için gereken finansmana daha kolay bir şekilde ulaşmaları için destek verdiklerini de ifade etti.

BIST Girişim Sermayesi Fonu ile Şirketlere Destek Vereceğiz

BIST Başkanı Karadağ, özellikle özel sermaye ve start – up alanlarında tarım sektöründe bulunan şirketler ile finansal kurumların buluşturulması durumunda büyük girişim ve başarı hikayelerinin ortaya çıktığını, ülkeler arası entegrasyona imkan veren ve geniş kapsamlı platformlarının olduğunu, bu platforma 2018 yılında kurdukları BIST Girişim Sermayesi Fonu ile destek sağlayacaklarını, kendi seçecekleri şirketlere fonlama yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri