,
Ekonomi, Gündem

Bitcoin Üretimi Nasıl Yapılır? Bitcoin Madenciliğine Giriş

Günümüzün yeni yatırım yöntemi kripto paralar her geçen gün popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Teknolojinin gelişmesi, kripto paraların ilgi odağı olması aynı zamanda yeni altcoinleri ve soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Bitcoin üretimi nasıl yapılır, Bitcoin madenciliğine giriş yaparken nelere dikkat edilmelidir? Gibi sorular birçok yatırımcının ilgisini çekmektedir.

Bitcoin madenciliği ve altcoin madenciliği yapabilmenin birçok yöntemi vardır. Bu yöntemlerden bazıları büyük maliyetler ve bilgi gerektirirken bazıları daha az maliyetlerle kazım yapabilmenizin olanağını sağlar. Elbette kazım yapılan kripto paranın türü ve seçilen madencilik yöntemi de alınabilecek kazançlarda değişiklik sağlamaktadır.


Bitcoin Madenciliği Yöntemleri Nelerdir? 

Bitcoin madenciliği yöntemleri zaman geçtikçe farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Kripto para kazımlarının her geçen gün artması rekabeti de arttıracağından yeni teknolojiler, yeni cihazlar çok daha fazla hash gücü ile artan rekabette sizleri ileriye taşıyabilir. Kripto para madenciliği yapabileceğiniz birtakım yöntemler şu şekildedir;

CPU Madenciliği

Günümüzde tercih edilmeyen fakat madencilik rekabetinin az olduğu zamanlarda tercih edilmiş yöntemlerdendir. CPU madenciliği işlemci gücünden faydalandığından günümüzde artan rekabette gerekli performansı sağlayamamaktadır.

GPU Madenciliği

Son zamanların sıklıkla duyduğu, birçok kripto para madencisinin de tercih ettiği kazançlı yöntemlerin başında gelir. GPU yani ekran kartları ne kadar gelişmiş ve yeni olursa o kadar iyi hash güçlerine sahip olabiliyor. Bu yüzden de ekran kartları ile yapılan madencilik, kripto para tercihine göre ve ekran kartının verdiği hash gücüne göre değişiklik gösterebilir. GPU madenciliği yüksek maliyetlere neden olabileceği gibi kazım yapacak kişi için bilgi gereksinimi ihtiyacı da güder.

Donanım Madenciliği

Kripto para madenciliğinin her geçen gün değer kazanması ve mining rekabetinin artması beraberinde yeni yöntemlere, teknolojilere kapı araladı. Donanım madenciliği yani ASIC mining yüksek hash oranına sahip olan cihazlardır. Büyük verimlilik sağladığı gibi maliyetleri de yüksek cihazlardır.

Bulut Madencilik

Bulut madencilik nam-ı diğer cloud mining kazım işlemlerinde büyük bütçelerle sahip olmayan, çok fazla tecrübe olmadan piyasaya giriş yapacak kişilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemdir. Diğer birçok yöntem yüksek maliyetler gerektirdiği gibi paranın yanında kurulum, kullanım bilgisi de gerektirir. Bulut madencilik hizmeti sunan güvenilir bir platform bulunması ise kripto madenciliğine giriş yapmanız için yeterli olacaktır. Alınan madencilik hizmetinin hash gücüne göre de farklı kazançlar ortaya çıkmaktadır.

Kriptonat, Bitcoin üretimi hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz gibi kripto paralarla da sınırlı kalmayıp finans alanında tecrübe sahibi olmanızda, yatırım fırsatlarını erkenden fark edebilmenizde yardımcı olur. Bitcoin madenciliği yapımı, altcoinler, teknik analiz ve temel analiz gibi daha birçok önemli konuda bilgi sahibi olmak için https://kriptonat.com adresine göz atabilir, birçok güzel yatırım fırsatını elde edebilirsiniz.