bizim-mahalle-projesinin-ihale-tarihi-belli-oldu
Ekonomi

Bizim Mahalle Projesi’nin İhale Tarihi Belli Oldu!

Emlak konut GYO’nun projelerinden olan Bizim Mahalle 1. Etap ihalesi 4 Mayıs 2018 tarihine yapılacak.

İhale 4 Mayıs 2018’de Yapılacak

Dev proje olarak bilinen Emlak Konut Gayrimenkul Ortaklığı’na ait Bizim Mahalle adlı projenin ilk etabına dair ihalenin 4 Mayıs 2018 günü yapılacağı açıklandı. İstanbul – Küçükçekmece’de yer alan Bizim Mahalle 1. Etap Arsa Satılı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi konulu ihalenin ilk oturumu 4 Mayıs’ta yapılacak. İhalenin ilk oturumunun saatinin 11:00 olduğu bildirildi. ihaleyi hangi firmanın kazandığı ikinci oturumun sonucunda belli olacak.

Toplam Alanı 42.570 Metrekare

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde hayata geçirilecek olan Bizim Mahalle 1. Etap projesinin toplam alanı 2.570 metrekare, emsale esas inşaat alanının büyüklüğü de 56.547 metrekare olarak açıklandı. İnşa edilecek olan proje kapsamında konut alanlarının yanı sıra ticaret alanı da bulunacak. Projede bir de ilkokul inşa edilecek.

İhale Geçen Yıl İptal Edilmişti

Küçükçekmece’de inşaatı gerçekleştirilecek olan Bizim Mahalle projesinin tüm etaplarını kapsayan alanının 1 milyon metrekare olmasından dolayı projenin dev nitelikte olduğu biliniyor. Projenin tamamı 4 etaptan oluşuyor. Mahalle konseptinde tasarlanması planlanan projenin 1. ve 2. etapları 2017 yılında ihaleye çıkmıştı. Ancak 1. etabın ihalesi teklifin az olmasından dolayı iptal edilmişti. Bizim Mahalle 2. Etap çalışmaları bir yandan devam ederken, ilk etabın ihalesinin ilk oturumunun 4 Mayıs 2018 tarihinde yapılacağı açıklandı.

Emlak Konut KAP’a Açıklama Yapmıştı

Emlak Konut GYO tarafından KAP’a yapılan açıklama ile ihalenin iptal edildiği duyurulmuştu. açıklamada ihaleye istekli olan firmaların verdiği tekliflerin Emlak Konut’un belirlediği tekliflerin altında olduğu, bu yüzden de ihalenin iptal edileceği bildirilmişti. Geçen yılkiilk ihalede en yüksek teklifi veren Be – Ma İnşaat –  Osmanbey Emlak – Bilal Pars Yapı İnşaat Ortaklığı olmuştu. Bu şirketlerin birleşiminden doğan ortaklık tarafından verilen teklif arsa satışı toplam geliri 1 milyon 785 bin lira, arsa satışı karşılığı şirket payı da 464 milyon 100 bin lira şeklinde olmuştu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri