,
bofaml-acev-isbirligi-ile-turk-kadinlarina-is-imani-saglaniyor
Dünya

BofAML – AÇEV İşbirliği ile Türk Kadınlarına İş İmanı Sağlanıyor!

Bank of America Merrill Lynch ve AÇEV arasındaki işbirliği ile 1.500’den çok kadının gelişimine katkı sağlanıyor.

Bank of America Merrill Lynch’ten Kadın İstihdamına Katkı

Kısa adı BofAML olan Bank of America Merrill Lynch ile kısa adı AÇEV olan Anne Çocuk Eğitim Vakfı tarafından yapılan işbirliğinin olumlu sonuçları paylaşıldı. Gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerinde, kadınların yaşadıkları topluluklara ve dünya ekonomisine gelişim konusunda destek vermek amacıyla yapılan katkıların farkında olduğunu açıklayan Bank of America Merrill Lynch’in İstanbul’da bulunan ekibi kadın istihdamının sağlanması ve kadınların ekonomik bağımsızlıklarını elde edebilmelerine yardımcı olmayı amaçladıklarını, ihtiyaç duyulan kaynaklara, rehberlik hizmetlerine ve gerekli ağlara erişimlerini sağlıyor.

Kadınlara Yönelik Okuma Yazma Kursları Açıldı

Bank of America Merrill Lynch’in Türkiye’ye yönelik çalışmaları kapsamında AÇEV’le bir işbirliği yapıldı. AÇEV tarafından Banka’nın kadınlarla ilgili çalışmalarına çeşitli destekler veriliyor. İşbirliğinin içeriğinde AÇEV’İn genç kadınların yararlanabileceği okuma yazma kursları açması, kadının sosyal hayattaki yerinin artırılmasını sağlayacak beceri ve bilgilere ulaşmasının sağlanması bulunuyor.

Finansal Okur Yazarlık Eğitimleri de Başladı

Ayrıca işsiz kadınlara iş imkanları da sunan proje 3 yıl önce başladı. Proje sayesinde 3 yıl boyunca 1.500’den fazla Türk kadınına ulaşıldı. Bank of America Merrill Lynch, 2016 yılında 800’den fazla eğitimi düşük seviyede olan kadının oluma yazma konusunda geliştirilmesini, sosyal hayata katılımlarının artırılmasını sağladı. 2017 yılında proje kapsamında finansalokur yazarlık eğitimine başlandı. Bu eğitimde gönüllülerden meydana gelen bir ekip eğitimlere katkı sağladı. Finansal okur yazarlık eğitimlerinde gönüllüler İstanbul’da yaşayan 50 kadınla bir araya geldi ve paranın zaman değeri, temel finansal kavramlar, tasarrufun önemi, emeklilik fonları gibi konularda bilgiler verdi.