Memur Alımı

Bornova Belediyesi 34 Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Ekim ayının ikinci haftasına girerken kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımları devam etmekte olup bu kapsamda İŞKUR üzerinden de belediye ve diğer kamu kurumlarının ilanları yayınlanmaktadır. Yeni yayınlanan ilanlardan biri de İzmir Bornova Belediyesi’ne ait olup ilan kapsamında belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere 34 ATT ve sağlık personeli alımı yapılacak olup özellikle bu alanda başvuru yapmak isteyen adaylar için ilgili pozisyonlarda aranan başvuru şartları şu şekildedir.

Başvuru Şartları

Türkiye İŞ Bulma Kurumu, İŞKUR üzerinden yayınlanan kurum dışı alım ilanlarında yer alan yeni ilanda 34 sağlık personeli ve işçi alımı yapılacak olup buna göre adayların sağlaması gereken şartlar işçi ve ATT kadroları bakımından farklılık göstermektedir.

ATT kadrosu için adaylardan ilgili meslek liselerinin veya meslek yüksek okullarının ilgili ön lisans bölümlerinden mezun olma, B sınıfı ve daha üzeri bir ehliyet belgesine sahip olma, ayrıca erkek adayların ise askerli ile ilişkisi olmama şartları aranmaktadır.

İşçi kadrosu için adayların sağlaması gereken şartlar arasında ise en az lise mezunu olma, erkek adayların askerlik ile ilgisi olmama, erkek adaylar için D veya E sınıfı ehliyet belgesine sahip olma ve özellikle inşaat, oto tamiri ve diğer alanlar için mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaları şartı istenmektedir.

İlgili ilana başvurular bizzat belediyeye yapılacak olup istenilen belgelerin de başvuruda adayların yanında olması gerekmektedir. İlgili ilana İŞKUR kurum dışı alım sayfasından ulaşmak mümkündür.