Bazı sıvıların donması için çok şiddetli soğuklara ihtiyacı yoktur. Asfalt ve glikoz gibi maddeler oda sıcaklığında bile akışkanlık özelliklerini kaybeder ve bu durum maddelerin bir yerden farklı bir yere transfer sürecini önler. Boru ısıtıcı birimleri, bu durumun önüne geçilmesi için uygulanan sistemlerden birisidir. Boru içerisindeki maddelerin donmasını önlediği gibi, oda sıcaklığında akışkanlığını kaybeden maddelerin de akışkanlık özelliklerini korumasını sağlar. Klasik sistemlerde, buhar ve sıcak su ile sağlanılan ısıtma işlemi, modern ve günümüz endüstriyel kurumlarında ısıtıcı birimleriyle sağlanır. Çok daha pratik ve işlevsel hale getirilen ısıtma süreci, hem maliyeti az hem de verimliliği yüksek bir kullanım imkanı sunar.

Isıtıcı kablo sistemiyle borulardaki boru hattı ısıtma maddenin akışkanlığı korunur. Ayrıca ölçüm birimleri dışarıda bulunan endüstri kurumlarının ölçüm birimleri de ısıtma sistemi ile sarılır ve böylece ölçü birimleri korunur. Ölçü birimlerinin donması halinde üretim planlamasında ortaya çıkacak belirsizlikler, bazı kayıplara neden olacağından dolayı önem ifade eder. Isıtıcı kablo sistemiyle beraber izolasyon sistemleri de kullanılabilir. Böylece, yüzde yüz verimlilik sağlayan ve optimum verimlilik sunan sistem montajı sağlanmış olur.  ısıtıcı kablo sisteminin korozyona uğrama gibi bir durumu söz konusu değildir. bu da, sistemin bakıma ihtiyaç duymamasını sağlar. eski sistemler, bakım maliyetlerinden dolayı da endüstri kurumları açısından yük oluştururdu.

Boru hattı ısıtma birimleri üreticisi: Form Mühendislik

Isıtıcı sistemlerinin verimlilik sağlayıcı şekilde imal edilmeleri, belli bir birikim ve mühendislik tecrübesinin oluşmasıyla mümkün olur. Çünkü sürekli çalışacak ısıtıcı kablo biriminin uzun ömürlü olması buna bağlıdır. Form Mühendislik, 30 yılı yakın birikimi ve teknolojisiyle en iyi ısıtıcı sistemlerini ve ekipmanlarını üreten markalar arasındaki yerini korumaktadır. ısıtıcı kablo ve modüllerini yeni mühendislik pratiklerine göre geliştiren firma, Türkiye’nin her noktasına erişen dağıtım ve montaj ağıyla müşterilerine yüzde yüz memnun edici bir hizmet sunar. Düşük maliyetlerle gerçekleşen montaj sistemi, bakım gerektirmeyen ısıtıcı kablo ve modülleri, uzun süre kullanılarak, endüstri kurumundaki boruların şiddetli soğuklardan korunmasında başarılı bir işlev görür.  Türkiye’de alanında uzman güvenilen firması

You may also like