broadcom-dunya-genelinde-12-bankadan-100-milyar-dolarlik-kredi-aldi
Dünya

Broadcom Dünya Genelinde 12 Bankadan 100 Milyar Dolarlık Kredi Aldı!

Broadcom tarafından satın alınmak istenen Qualcamm için yapılan 121 milyar dolarlık teklif reddedilmişti. Şirket buna rağmen bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor.

Broadcom Satın Almada Israrlı

Geçtiğimiz yıldan beri Qualcomm’un satın almak isteyen Broadcom tarafından yapılan 121 dolarlık fiyat teklifi reddedilmiş olmasına rağmen çalışmalar hala devam ediyor. Amerika merkezli şirket 12 bankadan 100 milyar dolar tutarında kredi aldı. Broadcom, Qualcomm adlı şirketi satın alma konusunda ciddi olduğunu bu hamlesi ile bir kez daha göstermiş oldu.

İki Şirket Yetkilileri Tekrar Bir Araya Gelecek

ABD’li şirketlerden olan çip üreticisi Broadcom adlı şirket uzun süredir satın almak için peşinde olduğu ve 88 milyar dolarlık teklifte bulunduğu Qualcomm’a ciddi olduğunu göstermek için hamlelerde bulunuyor. Qualcomm Yönetim Kurulu tarafından Broadcom’un yaptığı teklife en iyi tekliflerinin bu mu olduğu sorularak cevap verişmişti.

Aslında Ben Cimri Bir Adamım

Broadcom don olarak satın alma için 121 milyar dolarlık bir fiyat teklifinde bulunmuştu. 14 Şubat 2018 tarihinde iki şirketin yetkilileri tekrar bir araya gelecekler. Broadcom CEO’su Hock Tan yaptığı açıklamada 121 milyar dolarla birlikte 8 milyar dolarlık elden çıkartma maliyetini de ödemeyi kabul ettiklerini söyleyerek aslında kendisinin cimri bir adam olduğunu belirtmişti.

Hangi Bankalardan Kredi Çekti?

Şirketler arasında son yapılan görüşmede Broadcom şirketinin finansal anlamda daha güçlü olması için 12 finans kurumundan 100 milyar dolarlık kredi kullandı. Bu rakam 2015 yılında SABMiller adlı şirketi satın almak için 75 milyar dolar tutarında kredi çeken AB InBev tarafından kırılan rekor da tazelenmiş oldu. Broadcam’a 100 milyar dolarlık kredi sağlayan finansal kuruluşlar Citigroup, Merrill Lynch, Deutsche Bank, Morgan Stanley, JP Morgan, Mizuho, SMBC, MUFG, Wells Fargo, BMO Capital Markets, Scotiabank, RBC Capital Markets olarak sıralanıyor. Ayrıca Broadcom adli şirkete Lake, Silver, CVC, KKR şirketlerinden de finansal destek sağlamak amacıyla 6 milyar dolarlık tahvil verildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri