Ekonomi

Bu MYO’dan Mezun Olan Birinci Sınıf Mesleği İle Hemen İş Sahibi Olabiliyor!

Sinop Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sualtı Teknolojileri Programı öğrencileri, okullarından mezun olduklarında birinci sınıf sanayi dalgıcı olarak çok çabuk iş sahibi olabiliyor.

Sinop Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sualtı Teknolojileri Programı öğrencilerine, sektördeki ihtiyaçlara göre birinci sınıf sanayi dalgıçlığı eğitimi sağlanarak, bir taraftan sektörün açığı kapatılırken, diğer taraftan da üniversitenin mezunlarına kolaylıkla iş bulma imkanı sağlanıyor.

Söz konusu programın öğretim görevlilerinden Ömer Salih Aslan, konu ile alakalı basın mensuplarına bir takım açıklamalarda bulunarak, dalış zenginliği bakımında oldukça avantajlı bir bölge olan Sinop kıyılarının yalnızca dalış sevenler için değil, sualtı teknolojileri bölüm öğrencileri için de oldukça önemli avantajlar sağladığını dile getirdi.

Özel Ekipman ve Teçhizat ile Öğrenim Görüyorlar

Sualtı Teknolojileri Bölümü’nde eğitim gören öğrencilere dünya standartlarında eğitim verildiğine vurgu yapan dalış eğitmeni Aslan, bölüm öğrencilerine balık adam ve dalış gibi eğitimler verildiğini, akabinde sanayi dalgıçlığı eğitimi de vermiş olduklarını belirtti. Pek çok özel ekipmanlar ile ders alan öğrencilerin karada profesyonel bir şekilde kaynak yapmayı öğrendiklerini, sonrasında ise özel deniz kıyafetleri ve ekipmanları ile suda ders aldıklarını da açıklamalarına ekledi.

Sanayi Dalgıcı Veya Basınç Operatörü Olarak İş Sahibi Olabiliyorlar

Eğitim aşamasında özellikle de uygulamaya ehemmiyet gösterdiklerini dile getiren dalgıç eğitmeni Ömer Salih Aslan, gerek teknik ekipman olsun, gerekse makine teçhizat olsun, bu bölümde en iyi konuma sahip olduklarını, öğrencilerini mezun ettiklerinde, onların sanayi dalgıçlığı ya da basınç operatörlüğü gibi alan ve mesleklerde çok çabuk iş bulabilme imkanına sahip olduklarını anlattı.

Eğitimler Çok Zor

Söz konusu mesleğin bir hayli zor olduğunu, bölümdeki 18 öğrenciden yalnızca 10’unun eğitim almaya devam edebildiğini de aktaran Aslan, gerektiğinde su altında kaynak çalışmaları yapıldığını, bu eğitimleri alan öğrencilerin gemi altı kaynak ya da enkaz kesme gibi işlemlerde uygulayacaklarını da açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri