Ekonomi

Bükreş’teki Dev İhalenin Kazananı Koç Oldu!

İçlerinde Karsan ve Otokar’ın da yer aldığı toplamda 20 adet Türk firması tarafından teklif sunulan Bükreş Belediyesi otobüs alım ihalesinin kazananı belli oldu. Otokar’ın bağlı olduğu ortağı olan Otokar Europe sunmuş olduğu 98 milyon euro civarındaki teklif ile ihalenin kazananı oldu.

Otokar’ın bağlı olduğu iştiraki olan Otokar Europe, Bükreş Belediyesi tarafından toplu ulaşımda kullanılmak üzere ihaleye açılan otobüs alım işini, sunmuş olduğu 98,3 milyon euro civarındaki teklifi ile almış oldu.

İhaleyi 98,3 Milyon Euroluk Teklif İle Otokar Kazandı

Otokar tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) konu ile alakalı olar bir takım açıklamalar yapıldı. Söz konusu olan bu açıklamada, gerçekleştirilen ihalenin totaldeki değerinin 98,3 milyon euro civarında olduğu, yaklaşık olarak 400 adet otobüsün teslimatı ve bu otobüslerin 8 senelik satışının ardından hizmetlerinin yerine getirilmesini dahil olduğu ifade edildi.

Toplam 400 Adet Otobüs Teslim Edilecek

Öte yandan bahsi geçen bu açıklamada, 400 adet otobüsün teslimatının bu yıl ile gelecek yıl içerisinde partiler şeklinde bitirilmesinin tahmin edildiği dile getirilirken, Karsan tarafından dün gerçekleştirilen açıklamada ise, Bükreş Belediyesi tarafından gerçekleştirilen söz konusu bu otobüs alım ihalesinin aleyhine bir netice ile tamamlandığı duyurulmuştu.

Karsan tarafından yapılan bu açıklamada Bükreş Belediyesi’nin toplamda 12 metre uzunluğuna sahip olan 320 adet otobüs, 10 metre uzunluğuna sahip olan otobüslerden 50 adet ve 18 metre uzunluğuna sahip olan otobüslerden 30 adet olmak üzere totalde 400 adet otobüs ihalesine teklif vermek koşulu ile katılım gösterildiği ifade edilmişti.

Karsan’ın KAP’a, dün akşam saatlerinde yapmış olduğu açıklamasında, söz konusu olan ihalede şirketin ikinci olduğu, ihalenin ilk sıradaki şirketin lehine tamamlandığı bildirildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri