Ekonomi

Çalışanların Korku Kaynağı: İş Değiştirmek! İş Değiştirmek Riskli Mi?

İş değiştirmek oldukça ciddi bir konudur. Bir işten istifa etmek, bu istifa için doğru zamanı belirlemek ve yeni bir iş umudu ile günler geçirmek çoğu vatandaş için yıpratıcı olabilir. Bu aşamada doğru bir kariyer planlamasının yapılmış olması, hayat kurtarıcı etki yaratabilir.

Hayat her zaman istediğimiz gibi gitmiyor maalesef. Yaşamımız da bize deneyim katan birçok etken birçok olay yaşanıyor. Tabi ki hizmet ettiğimiz sektörde başarısız olmak bizi mutlaka üzer ancak olaya bu açıdan bakmamak gerekir.

Sonuçta yaşamınızı idame ettirebilmeniz için, içerisinde bulunduğunuz hizmet sektöründe işler hiçte istediğiniz gibi gitmeyebilir. Burada ki tek düşünülmesi gereken, bir sonra ki iş seçiminizde nasıl uzun süreli hizmet edebilirim düşüncesidir. Kısacası iş değişikliği konusunu alışkanlık hale getirmemenizdir. Çünkü her yeni bir başlangıç sizi bulunduğunuz seviyeden aşağıya çekebilir ve başarısızlık silsilesi peşinizi bırakmayabilir.

Ne zaman İş Değişikliği Yapılmalı?

Aslında böyle bir kavram olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Yani yılın şu ayları iş değişikliği yapabilirsiniz gibi kesin dönemler iletemeyiz ancak, eğer bir işveren iseniz, çalışanlarınızın mağdur olmaması için, son bahar dönemlerinde iş değişikliği yapabilirsiniz. Ama eğer maaşlı bir çalışansanız eğer, çalıştığınız firmada ki hizmet ettiğiniz süre çok önemlidir. Yasal olarak sizi rahatlatacak imkânların oluşacağı bir süre çalıştıysanız, işten çıkmak konusunda bir kez daha düşünmenizi öneririz. Çünkü beş yıl aynı yerde çalışmadınız ve iş akdinizin fesih edilmediği sürece, kıdem tazminatı gibi haklarınızdan mahrum kalacaksınız.

İlk 6 Ay Gözlemleme!

Bir işe başladığınızda ilk düşünceniz çok önemli. İlk İzleniminiz işinizde ki ilk elektrik çok önemli. Çalıştığınız firma size nasıl deneme süresi veriyorsa, sizde bu süreç içerisinde onları deneyin. Şartlar istediğiniz gibi gitmiyorsa, ilk altı ay içinde istifa etmek konusunda düşüncelerinizi yöneticilerinizle paylaşmanız, kariyer planlamanız için daha iyi olacaktır.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri