calisma-ve-sosyal-guvenlik-bakani-acikladi-iscilere-yuzde-10-zam
Ekonomi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Açıkladı! İşçilere Yüzde 10 Zam!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeronda çalışarak kamu kadrosuna geçen işçilerle ilgili sürecin 2 Nisan 2018 tarihinde sona ereceğini, işçilere yüzde 10 oranında zam yapılacağını açıkladı.

Maaşlarına Yüzde 10 Zam Yapacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, yaptığı açıklamada taşeron işçilerin kamu kadrosuna geçişi ile ilgili sürecin tamamlanma tarihinin 2 Nisan 2018 olduğunu, taşeron işçilerden süreci başarıyla tamamlayarak kamu personeli olan işçilerin maaşlarına yüzde 10 oranında zam yapılacağını söyledi.

Jülide Sarıeroğlu TİSK’İn Ödül Törenine Katıldı

Kısa adı TİSK olan Türkiye İşverenler Sendikası Konfederasyonu’nun bu yıl dördüncü kez düzenlediği TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk 2017 Ödül Töreni’ne Bakan Jülide Sarıeroğlu da katıldı. Ödül töreninde bir konuşma yapan Sarıeroğlı kamu kadrosuna geçişi sağlanan taşeron işçiler hakkında da önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyerek, önemli bilgiler atardı.

Kamuya Geçiş Sürecinde Hiçbir Aksaklık Yaşamadık

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerin kamu kadrosuna alınması ile ilgili süreçte önümüzdeki hafta son viraja girileceğini söyleyerek konuşmasına başladı. Jülide Sarıeroğlu, Bakanlık olarak uzun bir süredir devam ettirdikleri çalışmalarında sona geldiklerini, çalışmalar süresince hiçbir büyük aksaklık yaşamamış olmalarının sevindirici olduğunu, bir yandan yürütülen algı operasyonlarına ve bilgi kirliliğine rağmen bütün çalışmaların en sağlıklı şekilde sürdürülerek tamamlanma aşamasına gelindiğini söyledi.

Geçişler 2 Nisan 2018’de Yapılacak

Bakan Jülide Sarıeroğlu, 4C statüsünden 4B Statüsünde geçişlerle ilgili bilgilere de yer verdiği konuşmasında 4C’den 4B’ye geçiş yapan vatandaşlar ile ilgili kararnamenin Resmi Gazete’de yayımlandığını, yüzde 10 zam ile birlikte izin sürelerinin de yeniden düzenlendiğini, bütün detayların bu kararnamede yer aldığını, 4C’den 4B’ye geçenlerin geçiş işlemlerinin 2 Nisan tarihinde yapılacağını, dün gerçekleştirilen Kamu Personel Danışma Kurulu’nda bu konudaki ilk adımın atıldığını da ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri