Gündem

Çekişmeli Boşanma Davası Nedir?

Çekişmeli boşanma davaları, genelde boşanma davalarının çeşitlerinden biri olarak bilinir ve eşler, boşanma kararı aldıktan sonra birbirleriyle herhangi bir sebepten dolayı anlaşamadıklarında, taraflardan biri boşanmak isteyip bir diğer tarafın ise bunu istememesi durumlarında meydana gelen boşanma davalarıdır. Çekişmeli boşanma davalarında en iyi boşanma avukatı ile süreç sürdürüldüğünde, maddi ve manevi haklarınızın aranması, tazmin edilmesinden tutun da çocuklarınızın velayet süreçlerinde kadar pek çok şeyi kazanabilme hakkına da sahip olursunuz.

Ankara boşanma avukatı ile Ankara’da ikamet adresinize uygun şekilde evliliğinizi bitirmek istediğinizde, bu konuda herhangi bir sebep ya da birden fazla sebebe bağlı şekilde anlaşmalı boşanma ile karar verip boşanabilirsiniz. Evlilik birliğinin sürdürülmesi noktasında yeterli bir neden bulunmadığında taraflar, anlaşmalı olarak anlaşıp boşanmak istediklerinde bu konuda hem danışmanlık hizmeti hem de vekil desteğiyle beraber sorunlarının tamamına çare olacak şekilde hizmet alabilirler. Bu konuda görüşlerine katılmaları için bilgi alacakları gibi anlaşmalı değil de çekişmeli bir boşanma davası olacaksa da elbette tarafların iyi bir avukat tutması da önemlidir.

Hem maddi hem de manevi tazminatlar, çekişmeli davalarda genelde oluşacak durumlardır. Bu konuda boşanma avukatı aracılığıyla hazırlanan dilekçede ve boşanma davası içerisinde yer alacak olan tazminat davanızda, kişilik haklarınız dahil olmak üzere mağdur olduğunuz pek çok şey için talep edilebilir. Bu konuda en doğru sonuçları kendi tarafınızda olması için, lehinize sonuçlanması adına en iyi şekilde dilekçenin hazırlığı ve genel olarak bilgilerin hazırlanması önemlidir.