cevre-ve-sehircilik-bakanligi-fikirtepedeki-sorunlara-el-atti
Ekonomi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Fikirtepe’deki Sorunlara El Attı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul’un Fikirtepe bölgesinde yaşanan kentsel dönüşüm sorunlarını çözüme ulaştıracak.

Bakanlık Fikirtepe’de İrtibat Ofisi Açtı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İstanbul – Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm problemlerinin çözmek üzere bir adım atıldı. Bakanlık sorunların çözüme bağlanması ile ilgili atılacak olan adımları değerlendirmek amacıyla bir irtibat ofisi kurdu. Bu ofiste Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm projelerinde hak sahibi olan vatandaşlar ile projeyi uygulayacağını taahhüt eden firmalar arasında iletişim sağlanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Fikirtepe’de açılan ofis hizmet vermeye başladı.

İrtibat Ofisi Hizmet Vermeye Başladı

Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Fikirtepe’deki projeler ve Çevre ve İehircilik Bakanlığı’nın açtığı ofis hakkında bilgilendirmelerin yer aldığı bir açıklama yaptı.Ali Nuhoğlu, Bakanlığın Fikirtepe’deki hak sahipleri ve inşaat firmaları arasında iletişim olabilmesinin sağlamak amacıyla kurduğu ofisin hizmet vermeye başladığını, bu irtibat ofisin açılmış olmasından dolayı bölge ile ilgili mağduriyet yaşayanlar adına çok mutlu olduklarını, bundan böyle hak sahipleri ile projelerde yüklenici konumda olan firmalar arasında bir süredir devam eden sorunların da çözüme kavuşacağını umduklarını söyledi.

Fikirtepe’ye Bu Yıl 10 Bin Aile Taşınacak

Ali Nuhoğlu, çalışmaları süren Prestij Caddesi’nde bulunacak olan yerli ve yabancı pek çok markayla bu bölgenin Türkiye’nin en iddialı ve ses getirecek alışveriş merkezi durumuna geleceğini, aynı zamanda bölgede yer alacak olan park alanları, sanat etkinlikleri alanları, su oyunları alanları ve eğlence mekanlarını barındıracak alanlarla Fikirtepe’nin yaşam kalitesinin artırılacağını, özellikle Avrasya Tüneli, E – 5 Karayolu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne direk bağlantıyı sağlayacak olan Ünalan Kavşağı’nın devam eden çalışmalarının sonlanması ile birlikte ulaşımda büyük kolaylıklar yaşanacağını, 2018 yılının sonuna kadar Fikirtepe’ye 10 bin civarında ailenin taşınmasını beklediklerini, bölge nüfusunun bu yılın sonuna dek 30 bine ulaşacağını da belirtti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri