cevre-ve-sehircilik-bakanligi-istanbuldaki-o-otelin-insaatina-izin-vermedi
Ekonomi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul’daki O Otelin İnşaatına İzin Vermedi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakırköy’de yapılması yapılacak olan otelin planını iptal etti.

Bakırköy Belediyesi’ne Yazı Gönderildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İstanbul – Bakırköy ilçesinde Yeşilköy sahilinde bulunan alana yapılacak olan otelin projesi iptal edildi. Plan, Yeşilköy’de sahil kesiminde yaklaşık olarak 45 metre yüksekliğinde, 15 katlı bir otelin yapılmasını kapsıyordu. Sahilde yer alan ile ilgili otel planı 13 Şubat 2018 tarihinde Bakırköy Belediyesi’ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gönderilen bir yazıyla iptal edildi. Yazıda o bölgeye bina yapılmasına izin verilmediği, şu anda olduğu gibi yeşil alan olarak kalacağı bildirildi.

İtiraz Başvuruları Kabul Edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından Bakırköy Belediyesi’ne bağlı olan Şevketiye Mahallesi’ndeki 1.080 ada, 35 – 39 parseldeki imar planındaki değişikliğe gelen itirazları değerlendirmeye aldı. Daha sonra Bakanlık tarafından Bakırköy Belediyesi’ne bir yazı gönderildi. Gönderilen 13 Şubat 2018 tarihli yazıda bahsi geçen bölge ile ilgili itiraz başvuruları ile ilgili yapılan incelemenin sona erdiği, başvurulardaki itiraz konularının kendileri tarafından da uygun bulunduğu, gönderilen yazıda Çevre Düzeni Planı Değişikliği ile Nazım ve Uygulama İmar Plan Değişiklikleri’nin iptal edildiğinin bildirildiği belirtildi.

O Alan Kentsel Yeşil Alan Olarak Belirlenmişti

Bakırköy ilçesinde bulunan 15.182 metrekare büyüklüğündeki parselin 9.000 metrekarelik kısmı 2014 yılında Başbakanlık tarafından verilen onay ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na tahsisi sağlanmıştı. Bahsi geçen parsel 1 / 100.000’lik İstanbul Çevre Düzeni Planı’na göre kentsel ve bölgesel yeşil alan ve spor alanı olarak belirlenmişti. Ancak bu fonksiyon 27 Aralık 2017 tarihinde bu kararda bir plan değişikliği yapılmış ve inşa edilecek otelin 15 katlı, 45 metre yüksekliğinde olmasına karar verilmişti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri