Ekonomi

Çeyrek Altın Ne Kadar? 7 Nisan Cumartesi Altın Fiyatlarında Son Durum!

Altın piyasası bir haftayı daha geride bırakmaya hazırlanıyor. Haftayı oldukça hareketli geçiren altın piyasası, hafta sonu fiyatlarını erken saatlerde belirledi. Çeyrek altın bugün kaç lira oldu? Gram altının güncel fiyatı ne? Cumhuriyet altını fiyatı yükseldi mi? İşte altın piyasasına dair güncel fiyatlar…

Hafta Sonu Altın Fiyatları!

Altın yatırımcıları gözünü hafta sonu fiyatlarına çevirdi. Gram altın 7 Nisan Cumartesi gününe yükselişle başladı. Serbest piyasa tarafından belirlenen fiyatlara göre gram altın gün açılışını 173 lira bandından yaptı. Çeyrek altın fiyatındaki artış yüzde 32 ile dikkat çekti. Geçen ayın ortasından itibaren yükseliş eğilimine giren çeyrek altın, Darphanenin üretimini de olumsuz etkiledi. Yılın ilk ili ayında üretime hız veren Darphane, Mart ayındaki çeyrek altın üretim hızını düşürdü. Uzmanlara göre üretimdeki düşüşün ana nedeni, fiyatlardaki artışla paralel olarak gerileyen satışlar oldu.

Bugünün güncel çeyrek altın fiyatı ise güne 276,31 lira bandından başladı. Bu fiyat alış işlemleri için geçerli olurken, satış fiyatı saat 08.58 itibariyle         282,55 lira olarak gözlemlendi.

Gram altın ise dün 173 liraya alıcı bulmuştu. Bugünün ilk satışları için 173,33 liralık fiyat geçerli olurken, alış fiyatı 173,40 lira olarak kayda geçti.

Yarım altın bozduracak vatandaşlar dikkat! Yarım altının bugünkü alış fiyatı 550,88 liraya yükseldi. Satış fiyatı ise 565,10 lira üzerinden fiyatlandırıldı.

Cumhuriyet altını bu hafta bin 145 ile bin 150 lira bandında ilerledi. Bugünün alış fiyatı bin 140 lira olarak dikkat çekti. Cumhuriyet altınının güncel satış fiyatı ise şu anlarda bin 152 lira seviyesinde bulunuyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri