Gündem

Ceza Avukatı Becerileri ve Yeterlilikleri

Ceza avukatı, işlerinde başarılı olmak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli ek becerilere sahip olmalıdır:

  • Yazma ve konuşma becerileri: Bir yargıçtan önce bir müşterinin davasını tartışmak ve bir jüriyi ikna etmek için mükemmel sözlü ve yazılı savunuculuk becerileri .
  • Araştırma ve soruşturma becerileri: Soruşturma ve araştırma becerileri, bir müşterinin vakası oluşturma ve güçlü bir savunma oluşturmada da önemlidir.
  • Yaratıcı ve analitik beceriler: Yasal bir strateji geliştirmek, içtihat hukukunu analiz etmek ve karmaşık vakaları dava etmek için güçlü yaratıcı düşünme ve analitik beceriler.
  • Yasal bilgi ve deneyim: Ceza adalet sisteminde çalışmak için devlet kuralları, mahkeme prosedürleri, delil yasaları ve yerel hakimlerin derinlemesine anlaşılması etkili ve yetkin bir şekilde  bilinmesi gerekir
  • Kişilerarası beceriler: Güçlü bir müşteri-vekil ilişkisi kurmak için mükemmel kişilerarası ikili beceriler gereklidir. Cezai sanıklar, bazen sevdikleri birine karar vermeden önce birçok avukattan geçen titiz bir gruptur. Bu nedenle, müşterileri cezp etme ve elde tutma yeteneği, gelişen bir ceza savunma uygulaması için çok önemlidir.

İş Görünümü

Ceza hukuku büyüyen bir uygulama alanıdır. Suç oranları arttıkça ve ceza kanunları değiştikçe, hapis cezasına çarptırılan kişilerin sayısı son 30 yılda neredeyse üç kat artmıştır. Suç oranları da arttı ve ülke çapında hapishane nüfusu patlıyor. Yeni ceza yasaları kodlandıkça suç oranları arttıkça suçlu avukatların sanıkları savunma ihtiyacı da artacaktır. O yüzden ceza avukatı işi asla bitmeyecek olan bir iştir.

Yapılan araştırmalara göre, 2016-2026’dan diğer mesleklere ve endüstrilere göre, suçlu avukatlar da dahil olmak üzere tüm avukatlar için istihdamdaki büyüme % 8’dir. Bu büyüme oranı, tüm meslekler için öngörülen % 7’lik büyüme ile karşılaştırılmaktadır.

Çalışma Alanı

Çoğu ceza avukatı özel hukuk bürosunda  veya yalnızca bir firmada çalışır. Bazıları kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya hükümet için kamu savunucusu olarak da çalışmaktadır. Ceza avukatları genellikle uzun, düzensiz saatlerde çalışırlar. Sık sık mahkemedeki ofisleri, hapishaneler, hastaneler ve diğer mekanlardaki müşterilerle buluşurlar. Çoğu ceza avukatı yerel olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bununla birlikte, ulusal bir pratiği olan suçlu avukatlar için sık sık seyahat gereklidir.

Çalışma Programı

Çoğu avukat tam zamanlı saat ve çoğu haftada 40 saatten fazla çalışıyor. Büyük firmalarda veya özel hukuk bürolarında çalışan avukatlar genellikle fazladan saatlerce çalışır, belge hazırlayıp gözden geçirir ve araştırma yapar.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı