ciftlikbankta-sular-durulmuyor-iste-mehmet-aydinin-aldigi-kimlik-karti
Ekonomi

Çiftlikbank’ta Sular Durulmuyor! İşte Mehmet Aydın’ın Aldığı Kimlik Kartı!

Ardında on binlerce kişiyi mağdur olarak bırakan Çiftlikbank hakkında ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Kimlik Kartının Fotoğrafları Hızla Yayılıyor

Türkiye’de on binlerce kişiye para kazanacaklarını vaat ederek dolandıran Çiftlikbank adlı oluşumun CEO’su Mehmet Aydın tarafından Uruguay’dan aldığı söylenen bir kimlik kartı ile ilgili fotoğraflar sosyal medyada hızla yayılmaya başladı. Mehmet Aydın’ın Uruguay’da olduğu ve orada ağabeyi ile birlikte inşaat işine girdiği bilgisi dün Aydın’ın eşinin avukatı tarafından verilmişti. Aylardan beri gündemde olan, haklarında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı başta olmak üzere pek çok suç duyurusu bulunan Çiftlikbank ile ilgili haberlerin ardı arkası son üç gündür kesilmiyor.

Mehmet Aydın’ın Eşi Tutuklandı

Türkiye genelinde Çiftlikbank oluşumuna inanarak üye olan yaklaşık 500 bin kişi bulunuyor. Bir süredir üyelerine vaat ettiği ödemeleri yapamayan Çiftlikbank, son olarak İstanbul – Ümraniye’de bulunan binasını boşaltmıştı. Çiftlikbank’a ait soysal medya hesapları da teker teker kapandı. Dün yaşanan bir başka gelişme ise Çiftlikbank’ın CEO’su olan Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın’ın ve şirketin yönetim kurulu üyelerinden olan Cemal Çolak tutuklandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şirketin Türkiye’de bulunan bütün tesislerine kayyum atanması kararının alındığı da bildirildi.

Sıla Aydın’ın Avukatı Açıklamıştı

Sıla Aydın’ın avukatı Abdullah Yörük tarafından dün yapılan açıklamalarda Mehmet Aydın’ın 19 Şubat 2018 tarihinde İstanbul’daki ikamet adresini değiştirdiği, o tarihten şu ana kadar kendisine ulaşmanın imkansız olduğu, daha önceden yurtdışına çıkarttığı paralarla iş yapmak üzere Uruguay’a gittiğin yönünde bilgiler aldıkları, Arjantin ve Uruguay’da inşaat işi yapmakta olduğu, ayrıca Mehmet Aydın’ın Uruguay vatandaşlığına da kabul edildiği söylenmişti.

Uruguay Kimliği Ortaya Çıktı

Bugün Çiftlikbank ile ilgili yaşanan yeni gelişme ise Mehmet Aydın’un Uruguay’da oturma izni aldığını gösteren kimlik kartının sosyal medya platformlarında yayınlanması oldu. kimlik belgesi 2017 yılının ağustos ayında alınmış ve son geçerlilik tarihi de 2019 ayının haziran ayı olarak görünüyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri