Dünya

Çin’den ABD’nin Vergi Kararına Yanıt Gecikmedi!

Çin Demir ve Çelik Birliği konu ile alakalı açıklamalarında, Çin çelik sanayisinin almış olduğu karardaki istikrarı ile Amerika’dan gelecek her türlü ticari hamleye bir cevap verileceğini ifade etti.

Çin Demir ve Çelik Birliği (CISA) Amerika Birleşik Devletleri ABD tarafından alınan gümrük vergisi kararına karşın bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında CISA yetkilileri, Washington’da rekabetin ihlalinden dolayı görülen davanın düşmesi kararının bir hayli hoşnut olduklarını ifade ederek, Çin çelik sanayisinin, almış oldukları karar doğrultusundaki istikrarlı hali ile Amerika Birleşik Devletleri cephesinden gelebilecek her türlü ticari hamleye karşı yanıt niteliğinde bir hamle gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Açılan Dava Çin’in Lehine Sonuçlandı

Çin Demir ve Çelik Birliği (CISA) tarafından yapılan söz konusu bu açıklaması, Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Ticaret Komisyonu (USITC) tarafından, aralarına Çin de bulunmak olmak üzere toplam 12 farklı ülkeden ithalatı gerçekleştirilen belli başlı karbon ve alaşımlı çelik ürünlerinde, rekabet kurallarını ihlal etmeye yönelik başlatılan soruşturmalarda netice varıldı ve açılan davada söz konusu kanuna aykırı herhangi bir hareket tespit edilmediğine karar verildi.

ABD’nin Yapacağı Bu hamleye Çin’den Karşılık Verilecek

Bahsi geçen bu dava neticesinde verilen kararı küçük bir zafer şeklinde tabir eden Çin Demir ve Çelik Birliği yetkilileri, Çin’in çelik sanayisinin oldukça sağlam, kuvvetli ve büyük olduğunu,  Amerika Birleşik Devletleri’nden gelebilecek her türlü olumsuz hamle ve zorluklara karşı verebilecek bir cevabı olacağını ifade etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Trump yönetimi tarafından yapılan açıklamalarda ise, Çin’den ithal edilen ürünler için 60 milyar dolar değerinde gümrük vergisi uygulamaya sokacağı, söz konusu bu kararın ise en erken bu hafta içerisinde duyurulacağı ifade edilmişti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri