cinden-amerikaya-tepki-gorusmeler-konusunda-samimiyetsizler
Dünya

Çin’den Amerika’ya Tepki! Görüşmeler Konusunda Samimiyetsizler!

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, herhangi bir dış baskı nedeniyle Çin’in dışa açılım politikasının etkilenmeyeceğini söyledi.

ABD’nin Dayatmaları Varken Görüşmek Mümkün Değil

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng başkent Pekin’de düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada izledikleri dışa açılım politikasının herhangi bir ülkenin yaptığı baskıdan etkilenmeyeceğini, Amerika tarafından Çin – ABD arasında devam eden ticaretin gerilimin artıracak hamlelerine karşılık vereceklerini, Pekin yönetimi tarafından yapılan dışa açılıma dair politikalar hakkındaki açıklamaların Amerika ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşı ile bir ilgisinin olmadığını, ABD yönetiminin bu savaşla ilgili görüşmeler yapılması konusunda kesinlikle samimi olmadığını, zaten Amerika tarafından yapılan tek taraflı dayatmalar ve yaptırımlar söz konusu iken bu görüşmeleri yapmanın da mümkün olmadığını söyledi.

ABD’nin Eylemlerine Tereddütsüz Karşılık Veririz

Gao Feng, Çin’in uluslararası çıkarlarını koruma konusunda kararlı olduğunu, hiçbir tereddütlerinin olmadığını, Amerika tarafından tansiyon yükseltilmeye devam edilirse ve bir eyleme girilirse Çin olarak tereddütsüz karşılık vereceklerini, Çin – ABD arasındaki ticaret savaşı ile ilgili henüz bir görüşmenin yapılmadığını da sözlerine ekledi.

Donald Trump Çin’e Müteşekkir Olduğunu Açıklamıştı

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping geçtiğimiz günlerde otomotiv ithalatındaki vergilerin düşürüleceğini, ayrıca fikri mülkiyet haklarının korunmasına dair teşvikte bulunacaklarını açıklamıştı. ABD Başkanı Donald Trump da sosyal medyada kullandığı kişisel hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda Çin Devlet Başkanı’nın bu açıklamasından bahsetmiş ve Şi Cinping’in Amerikalı otomobil üretenler, fikri mülkiyetin korunması ve gümrük vergilerinin düşürülmesi ile ilgili yaptığı açıklamalara müteşekkir olduğunu yazmıştı. Yabancı firmaların Çin piyasasına girmesi için teknoloji transfer etmeye zorlanması ve bu fikirlerin fikri mülkiyetlerdeki haklarının Çin tarafından yeterince korunmuyor olması Amerika ve Çin yönetimleri arasında son zamanlarda giderek tırmanan gerginliğin en önemli etkeni olarak gösteriliyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri