coldwell-banker-kadinlarin-en-cok-konut-satin-aldigi-sehir-acikladi
Ekonomi

Coldwell Banker Kadınların En Çok Konut Satın Aldığı Şehir Açıkladı!

Gayrimenkul Danışmanlık şirketi Coldwell Banker, Türkiye’de kadınlar tarafından en fazla konut satın alınan şehrin Balıkesir olduğunu açıkladı.

Balıkesir Birinci Sırada Yer Aldı

Gayrimenkul danışmanlık faaliyetleri yürüten Coldwell Banker adlı şirket, kısa adı TÜİK olan Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine dayanarak 2017 yılında konut satışlarına dair bazı bilgiler ortaya koydu. Coldwell Banker’in açıkladığı bilgilere göre 2017 yılında Türkiye kadınların en çok satın aldığı şehir Balıkesir oldu. Balıkesir’in, Türkiye genelinde gerçekleşen konut satışlarındaki payının yüzde 37.5 olduğu bildirildi. Bu şehri Muğla ve Edirne izledi. Son üç sırada ise Ağrı, Muş ve Van yer aldı.

Coldwell Banker Türkiye Başkanı’ndan Açıklama

TÜİK tarafından Konut Satış İstatistikleri baz alınarak yapılan Konutta Kadının Gücü adlı araştırma göre Türkiye genelinde konut satışlarında kadınların ön sıralarda olduğu şehirler tespit edildi. Buna göre Osmangazi Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projeleri ile dikkatleri üzerine toplayan Balıkesir ilk sırada yer aldı. Sıralamayı Muğla, Edirne, Çanakkale ve İzmir takip etti. Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş açıklanan veriler ile ilgili bir açıklama yaptı.

Konut Satın Alma Kararı Zor Bir Süreç

Coldwell Banker Türkiye Ülke Balkanı Gökhan Taş, konut satın alma sürecinde karar vermenin oldukça zor olduğuna değinerek, konutun bulunduğu lokasyonun, ulaşımdaki kolaylığının, mega projelere ne kadar uzak olduğu, mimari özellikleri gibi kriterlerin bu kararda öne çıktığını, ayrıca dekorasyon ve yaşam alanı gibi kriterlerin de önem taşıdığını, konut satın almalarında kadınların büyük bir orana sahip olduğunu, 2017 yılında Türkiye genelinde satılan toplam konutlarda kadınların satın aldığı konutların sayısının 1 milyon 400 bin adet olduğunu, erkekler tarafından satın alınan konutların payının yüzde 59.5 olurken, kadınların payının ise yüzde 29.1 oranında olduğunu söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri