cumhurbaskani-erdogan-kanal-istanbulun-talibi-ile-gorusecek
Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul’un Talibi ile Görüşecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Güney Kore’ye yapacağı ziyarette Kanal İstanbul Projesi de konuşulacak.

Erdoğan’ın Gündemi Özbekistan’a Yapılacak Yatırımlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçime karar verilmesinden sonra ilk defa yurtdışına ziyarette bulunmak üzere Güney Kore ve Özbekistan’a gidecek. 29 Nisan 2018 – 3 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirileceği ziyaretlerde bölgesel ilişkilerin masaya yatırılacağı görüşmeler yapılacak. Görüşmelerin ana konusu ekonomi olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan önce Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e giderek Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile görüşme yapacak. Erdoğan’ın ziyaret gündeminde Türkiye tarafından Özbekistan’a yapılacak olan yatırımlar yer alacak. Özbekistan’a yapılacak olan dev boyutlardaki yatırımların ilk işareti geçtiğimiz dönemde Şevket Mirziyoyev’in Ankara ziyareti sırasında verilmişti.

Erdoğan’ın İkinci Durağı Güney Kore Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretindeki ikinci durağı Güney Kore olacak. Güney Kore’nin dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olduğu biliniyor. Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae – in, Erdoğan’ı Mavi Saray’da ağırlayacak. Erdoğan daha sonra Seul’de düzenlenecek olan Türkiye Güney Kore İş Forumu’na katılacak. Güney Kore’de LG, Samsung, Hyundai, Daelim, Daewoo, Hanwha ve daha pek çok firma ve Hana Yatırım Bankası ile görüşmeler yapacak olan Erdoğan bu şirketlerle ikili temaslarda bulunacak.

Kanal İstanbul Konusu Masaya Yatırılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın yapılan yatırımların daha da artırılması için mesajlar vermesi bekleniyor. Erdoğan’ın Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Nak – Yeon ile yapacağı görüşmenin bir konusu da Yeon’un talip olduklarını açıkladığı Kanal İstanbul Projesi olacak. daha önce 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili ihaleyi Güney Koreli Daelim ve SK adlı firmalar ile Limak Yapı Merkezi tarafından oluşturulan konsorsiyum kazanmıştı.

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri