,
cumhurbaskani-erdogandan-2b-arazileri-ile-ilgili-mujdeli-haber
Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 2B Arazileri ile İlgili Müjdeli Haber!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tapularını alan 2B arazileri hak sahiplerinin pazartesi gününden itibaren ruhsat başvurusu yapabileceğinin müjdesini verdi.

Başvurular Pazartesi Günü Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Ümraniye 6. Olağan İşçe Kongresi’ne katılarak bir konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasında Ümraniye’deki 2B arazilerinin tapusunun hak sahiplerine verildiğini, önümüzdeki pazartesi gününden itibaren vatandaşların belediyeye giderek inşaat ruhsatı almak için başvuru yapabileceklerini söyledi.

Ümraniye Patlayan Çöp Yığınıyla Hafızalardaydı

Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında Ümraniye’nin İstanbul’a yoğun göç istilasından nasibini alan ilçeler arasında olduğunu, bu ilçede hem gecekondulaşmanın yoğun olduğunu, hem de sosyal, ekonomik sorunların ön planda olduğunun hafızalarda kaldığını, fakat Ümraniye kelimesindeki “ümran”ın mutluluk demek olduğunu, kendisinin İstanbul Belediye Başkanı seçildiği zamanlarda Ümraniye’nin patlayan çöp dağı ile anılıyor olduğunu, bu patlama sırasında 39 kişinin hayatını kaybettiğini, şimdi ise o zaman patlayan çöp yığınının olduğu alanda spor tesisi bulunduğunu, kendilerinin yönetime gelmesinden sonra şehircilik anlamında bu ilçe için pek çok şey yapıldığını, şimdiki Ümraniye’ye gelindiğini söyledi.

Ümraniye Belediyesi 1.5 Katrilyon Yatırım Yaptı

Ümraniye’nin gelişiminde ilçe belediyesinin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, bakanlıkların ve diğer pek çok kurumun ortak çalışmalarının katkı sağladığını da belirten Erdoğan, İstanbul’un diğer yerleri gibi Ümraniye için de adına yaraşır olması için çalışmalar yapıldığını, sadece Ümraniye Belediyesi’nin 1 katrilyon 487 trilyon liralık yatırım yaptığını, bunun yanı sıra ilçeye 14 yıl süresince sayısız kalıcı eser kazandırıldığını da söyledi.

İstanbul Finans Merkezi Büyük Önem Taşıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ümraniye’nin her mahallesine sağlık ocağı, muhtarlık hizmet binaları, ilçenin genelinde 19 adet kültür merkezi, 29 adet bilgi evi yapıldığını, ayrıca cami, okul, yurt, çeşitli kurslar gibi pek çok hizmetin de halkla buluşturulduğunu, parklar, yeşil alanlar ve mesire alanlarının da yapıldığını, Üsküdar – Ümraniye metrosunun da hizmete açıldığını, bir yandan modern şehircilik geliştirilirken, diğer yandan da yeni metro hatlarının çalışmalarının devam ettiğini, Ümraniye’de ayrıca İstanbul Finans Merkezi’nin de bulunacağını, bu sebeple de önemli olduğunu da sözlerine ekledi.