Ekonomi

Cumhurbaşkanı’ndan Açıklama! İşten Çıkarılma Söz Konusu Değil!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin MKYK toplantısı esnasındaki konuşmasında ilk defa şeker fabrikalarının özelleştirme süreci ile alakalı açıklamalarda bulundu. Bahsi geçen açıklamalarında, söz konusu fabrikalardaki personellerin işten çıkarılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aksine işten çıkarılmaların olmaması adına teminat ve taahhüt alacağını da ile getirdi.

Konu ile alakalı elde edilen bilgilere göre, Cuma günü gerçekleştirilen MKYK toplantısı esnasında bir takım açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümet olarak bir taraftan halkın güvenliğini sağlamaya çalışırken, diğer taraftan da ekonomik ortamı daha iyi bir hale getirebilmek adına çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti. Halkın ekonomik durumuna öncelik verdiklerini, halkın cebini rahatlatacak bir takım çalışmalar yürütüldüğünü ve söz konusu bu çalışmalara da devam edileceğini belirtti.

Bu Mesele 2002’den Bu Yana Gündemde

Öte yandan bir takım yayın organları tarafından konuya istinaden yapılan haberlere göre ise, söz konusu bu toplantı esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk defa Türkiye’deki şeker fabrikalarının özelleştirilmesine dair açıklamalarda bulundu. Yapmış olduğu bu açıklamalarında, konu ile alakalı yapılan tartışmalara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu işleri gerçekleştireceklerini, söz konusu bu meselenin adeta devletin sırtında bir yük olduğunu ve bu nedenle de zarar uğrandığını dile getirdi.

Pancar Üreticisi Mağdur Olmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca açıklamalarında, şeker fabrikalarının özelleştirme işleminin bahsi geçen bu zararın önüne geçecek nitelikte gerçekleştirileceğine vurgu yaparak, bu konunun yaklaşık olarak 16 yıldır gündemde yer aldığını, olması gerekenin de bu olduğunu belirtti. Fabrikalarda çalışanları işten çıkarılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, aksine çalışanların işlerine devam etmesi adına teminat ve taahhüt alacağını da dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, pancar üreticisinin asla mağdur edilmeyeceğini, çünkü fabrikaların kapatılmayacağını da açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri