Ekonomi

Cumhurbaşkanından Çiftçilere Müjdeli Haber!

Yetiştiricilere yüzde 10’luk sübvansiyonlu kredi sağlanacağını söyleyen Dereli, aynı zamanda da sosyal güvence kapsamına alınacaklarını söyledi.

Dün gerçekleştirilen çiftçiler buluşması programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarım ve hayvancılıkta verilecek olan desteklere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Karacabey Şubesi Başkanı Erdoğan Dereli, Cumhurbaşkanının mazot maliyetlerinin yarısını kendilerinin karşılayacaklarını,  Tarım Kredi Kooperatifleri üyesi yetiştiricilere TİGEM aracılığı ile de Ziraat Bankası’ndan kredi kullandıracaklarını, 300 başa kadar damızlık koyunu ile yemini vereceklerini söylediğini açıkladı.

Yetiştiricilere yüzde 10’luk sübvansiyonlu kredi sağlanacağını söyleyen Dereli, aynı zamanda da sosyal güvence kapsamına alınacaklarını söyledi.

İlçenin Karacabey merinosu ile dünya çapında ün saldığını söyleyen Dereli, aracıların et alımlarında genel kapsamda Karacabey’i tercih ettiklerini, aldıkları etleri ilk sırada İstanbul bulunmak üzere çok sayıda il ile ilçeye getirdiklerini ve orada sattıklarını, etin lezzetinin sırrının beslenmesi olduğunu, verilen destekler ile de hayvancılığın çok daha iyi konuma geleceğini inandıklarını söyledi.

Aktaş: 15 Bin TL Fayda Sağlanmış Olacak

Sağlanan desteklerin çiftçilere olumlu yönde katkı vereceğini söyleyen Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş ise, Yenişehir Ovası’nda 520 bin dönüm ekilebilir tarım arazisine yaptıkları çalışmalarda mazot kullandıklarını, bir çiftçinin sezonda ortalama mazot tüketiminin 30 bin TL olduğunu, verilecek olan destekle 15 bin TL fayda sağlanmış olacağını söyledi.

Buluşan: Akaryakıt Desteği Önemli

Desteklerin Türkiye’nin kırmızı et açığını kapatmasına yardımcı olacağını söyleyen  Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, bu doğrultuda aynı zamanda köyden kentlere olan göçlerin önüne de geçilmiş olacağını, 28 şubat itibari ile çiftçilerin mazot maliyetlerinin yarısının ödenecek olmasının kendilerinin umutlandırdığını, Türkiye’nin çok önemli bir dönem atlattığını, çiftçinin vatan sevgisi ise üretim yaptığını, bu nedenle de akaryakıt desteğinin çok önemli olduğunu söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri