Pencerelerde bulunan arızalı bölümlerin yenilenmesi, değiştirilmesi ya da düzeltilmesi işlemine Pimapen Tamiri adı verilmektedir. Pimapen tamiri konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta uzman kişiler tarafından yapılmasıdır. Bu nedenle bu firma ile çalışarak pimapen tamirini en doğru ve en ucuz şekilde yaptırmak mümkündür.

Geçmişten Günümüze Pencereler

Pencereler 80’li yılların sonunda plastik ile tanışmıştır. Daha öncesinde ağaç malzemeye şekil verilerek hazırlanan üzerine cam takılan pencere, tek cam 3 ya da 4 milim şeklinde uygulanmaktaydı. Bu kapsamda ağacın kalitesi ve boyanın kalitesi oldukça önemliydi ve sürekli olarak bakım ve boya istemekteydi.

80’li yılların sonunda ise ülkemizde PVC pencere üretim başlamıştır. Çok hızlı bir şekilde birçok insan Pimapen pencere kullanmaya başlamıştır.

Pimapen Tamiri Nasıl Yapılır?

​​​​​​Pimapen ürünler gün içinde birçok kez kullanılmaktadır. Bu nedenle yıllar içinde deforme olmaktadır ve deforme olan Pimapen ürünlerin bu firma sayesinde uygun fiyat ve alanında başarılı uzman Ustalar tarafından yapılması mümkündür.

Pimapen Ürünlerinin Hangi Kısımları Tamir Edilir?

Firma pimapen ürünleri hakkında en detaylı tamir hizmetini sunmaktadır. Daima müşteri memnuniyetini ön planda tutarak en uygun fiyatta hizmet sunmaktadır. Pimapen tamiri konusunda sıklıkla uygulama yapılan bölümler şöyle sıralanmaktadır;

  • Menteşeler. Pencereler için yük taşıma görevi gören en önemli parça menteşelerdir. Fazladan herhangi bir ağırlık pencere kanadını taşıyan menteşelere zarar verebilir. Bu nedenle firma değişim ya da tamir konusunda hizmet sunmaktadır.
  • Cam. Kırılan bir malzeme olması dolayısıyla ufak bir çarpmada dahi camlar kılmaktadır. Aynı zamanda kimyasalı bozulan camlar için de değişim gerekmektedir. Bu konuda firmanın ustaları pencere için en uygun camları takmaktadır.
  • Conta değişimi. Ürünün tipine göre değişiklik göstermektedir. Değişen hava koşulları nedeniyle deforme olan ürünler değiştirilmelidir. Yenisi ile değiştirilmesi sırasında gereken uyumu ustaların ayarlaması ve doğru bir şekilde takması oldukça önemlidir.
  • Mekanizma tamiri. Pencerenin kapalı olması açısından en önemli nokta mekanizmanın doğru çalışıyor olmasıdır. Zamanla eskimesi nedeniyle Pimapen ürünlerin mekanizmaların daha kullanışlı ve günümüz ürünleri ile değiştirilmesi sayesinde daha pratik bir hale gelmektedir. Bu kapsamda firma son teknoloji ürünleri kullanarak müşterilerine en uygun hizmeti sunmaktadır.

Pimapen tamiri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://pimapentamir.com/pimapen-tamiri