Ekonomi

Demir: Bitcoin Kurumsal Yatırımcılar için Fırsat Ancak Normal Vatandaşlar için Tehlikeli!

Bitcoin ve diğer tüm kripto paraların kurumsal yatırımcılar için adete bir fırsat olduğunu söyleyen Demir, ancak uzun zamandır bitcoinde sürekli olarak dalgalanmalar görüldüğünü, bu nedenle de normal vatandaşların dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ender Demir, kripto paralar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bitcoin’de uzun zamandır dalgalanmalar görüldüğünü söyleyen Demir, bu dalgalanmanın iyi bir kurumsal yatırımcı için fırsat olduğunu ancak normal bir vatandaş için tehlikeli olduğunu, eğer söz konusu dalgalanma kaldırılamayacaksa uzak durulması gerektiğini söyledi.

Suriyeli Çocuklar için Blokchain Üzerinden Bağış Kampanyası

Blokchain teknolojisinin farklı alanlarda da kullanılabilineceğini söyleyen Demir, UNICEF’in Suriyeli çocukları için blokchain üzerinden bağış kampanyası başlattığını, bu sistem ile hayatımızdaki tüm ilişkilerinden tekrardan yazılacağını söyledi.

Fonlama ile yatırımın değişeceğini söyleyen Demir, 2 ya da 3 sene önce portföy yöneticilerinin önlerinde bitcoin ya da alt coin yatırım seçeneklerinin bulunmadığını, artık bunların olduğunu, güvence olmadığı için bankanın fon vermediği fikirler, blokchainle beraber faaliyete geçirilebilir hale dönüşeceğini, bununla birlikte de maliyetlerde azalma meydana geleceğini söyledi.

Demir: Bitcoin’e Arz Sınırlı

Bitcoin devamında yeni yeni alt coinlerinde çıktığını, zamanında 750 milyar dolar seviyesinde olan kripto para piyasasının şuan 500 milyar dolarda olduğunu söyleyen Demir, bitcoin arzının 21 milyon adetle sınırlı olduğunu söyledi.

Demir: Bitcoin’in Çok Riski Var! Dikkat!

Kripto para dünyasında merkezi otorite yokluğundan elektrik tüketimine, hacklenmeden regülasyon eksikliğine, illegal işlemlerde kullanılmasından değerinde oluşan sürekli dalgalanmalara kadar risklerin olduğunu söyleyen Demir, bunun kurumsal yatırımcılar için süper bir fırsat olduğunu ancak normal vatandaşlar için tehlikeli olduğunu söyledi.

Bitcoin ve diğer kripto paraların piyasasının balon olduğunu söyleyenler kadar olmadığını söyleyenlerin de çok fazla olduğunu söyleyen Demir, gelişen teknolojinin ne kadar değer yaratabileceğinin tam olarak bilinemediğini, en son meydana gelen gerilemenin balon yansıması olup olmadığının bilinmediğini, bitcoin tarihinde yüzde 50’lere, yüzde 80’lere kadar önemli oranda düşüşler gördüğünü, bunun ilk olmadığını, son 6 aylı veriler incelendiği zaman ciddi oranların görülebileceğini söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri