devlet-ozel-sektore-140-milyar-liralik-borcunu-odeyecek
Ekonomi

Devlet Özel Sektöre 140 Milyar Liralık Borcunu Ödeyecek!

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün devletten 140 milyar lira alacağı olduğunu söyledi.

1985’ten Beri Geri Alamıyorduk

Kısa adı TOBB olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada özel sektörün devletten 140 milyar lira alacağı olduğunu, hükümetle anlaşma yaptıklarını, bu ödemeyi belirli taksit sayısına bölerek yapacağını, bu ödeme özel sektörün cebine girerse ekonominin beklenenden daha fazla canlanacağını, özel sektör tarafından 1985 yılından beri devletten geri alınmayan KDV olarak bilinen Katma Değer Vergisi’nin bu ödeme ile geri alınacağını söyledi.

TOBB Başkanı Artvin’de İşadamlarına Hitap Etti

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu çeşitli programlara bulunmak üzere Artvin’e gitti. Artvin’de yapılan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) yeni binasının açılışını da gerçekleştiren Hisarcıklıoğlu açılıştan sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde TSO tarafından tertiplenen Ekonomik İstişare Toplantısı’na katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Rifat Hisarcıklıoğlu iş adamlarına hitap etti.

TSO Artvin’de Güzel İşler Yapıyor

Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında Artvin’in Türkiye’nin Asya ve Kafkaslar’a açılan kapısı olduğunu, bu şehrin ülkemizin en yaşanabilir şehirleri sıralamasında 6. olduğunu, havasının temiz olmasının da büyük avantaj olduğunu belirtti. Hisarcıklıoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Artvin’de güzel işler yapıldığını, bu şehrin yöresel ürünlerinin korunması amacıyla bir çalışma başlatıldığını, TSO’nun Artvin’in 5. bölgeye alınması ile ilgili bir talebinin olduğunu, bu konudaki girişimlere TOBB olarak destek verdiklerini de söyleyerek Türkiye’deki yatırımlara da vurgu yaptı.

1985’ten Beri Devletten Ödeme Alabilen Yok

TOBB Başkanı Türkiye’nin ekonomik büyüklük açısından dünyada 20. sırada yer aldığını, Dünya Bankası İş Yapma Endeksi’nde de 60. olduğunu hatırlattı. Hedefin ülkemizi bu endekste ilk 20’ye sokmak olduğunu da belirten Rifat Hisarcıklıoğlu, bir başka önemli ekonomik reformun da KDV konusunda olduğunu, KDV uygulamasının Türkiye’de 1985 yılından bu yana var olduğunu, o tarihten bugüne kadar devletten KDV alabilen hiç kimsenin olmadığını, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile bu konu ile ilgili bir çalışma yaptıklarını, özel sektörün devletten toplamda 140 milyar lira alacağının olduğunu, hülümetle bi anlaşma yaptıklarını, bunun kendilerine belirli bir taksit ile ödeneceğini, özel sektörün cebine girecek olan bu tutarın ülke ekonomisine katkısının büyük olacağını söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri