Ekonomi

Doblo 60 Bin Adete Yaklaştı

Hafif ticari araçta en çok tercih edilenler arasında yer alan Doblo, yeni yıla hem üretim hem ihracat açısından iyi başladı. Tofaş CEO’u ticari araçta Türkiye’nin dünya için önemli olduğunu belirterek, “Doblo hafif ticari araçta Türkiye’yi üretim üssü yaptı” dedi.

Doblo K. ABD Pazarının Yükselen Yıldızı Oldu

Türkiye’de geliştirilen Doblo geçen sene dünyanın dört bir köşesine ihraç edildi. Yurtiçinde Fiat Doblo olarak satışa sunulan araç, K. ABD pazarında RAM markasıyla satıldı. Tofaş ise ProMaster City adıyla pazardan pay aldı. Her iki markanın geçen yılın sonunda Amerika ve Kanada pazarlarına yaptığı ihracatın toplamı ise 58 bin 199 adeti buldu.

Düşük Yakıt Tüketimi, Yüksek Performans…

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Tofaş’ın üst düzey yöneticisi Cengiz Eroldu, Doblo üretiminin Türkiye’ye artılar kazandırdığını, ihracatın ABD ve Kanada’ya devam ettiğini belirterek; “Otomotivin kalbinin attığı ABD pazarına ve Kanada pazarına ihracat yapmak ürünün geliştirilmesine katkılar sağladı. Doblo düşük yakıt tüketimi ve yüksek yük taşıma performansıyla sadece Türkiye’de değil, K. ABD pazarında da en çok tercih edilenlerden oldu” dedi

K. ABD Pazarına 2015’de Girdi

ProMaster City adıyla K. ABD pazarında kendine yer açan model, bölgeye yönelik dış satıma 2015 senesinin başında başladı. Aradan geçen üç yıllık zaman diliminde modelin ihracatı her geçen sene biraz daha arttı. İhracatın artması şirketin mali toplalarına olumlu yansıdığı gibi, Türkiye ekonomisine de katkılar sağladı.  Şirket CEO’su Eroldu, Tofaş’ın 2017 yılında söz konusu ülkelere 15 bin adetlik Ram ProMaster City sattığının altını çizerek, “İhracatın bu sene daha da artmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri