Ekonomi

Doğal Taş Sektörü İhracat Çıtasını Yükseltti

Doğal taş sektörü 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Bu kapsamda Mart ayında iki farklı fuar etkinliği için hazırlıklara devam eden sektör, Türk mermerini dünyaya tanıtacak.

Doğal Taş Sektörü Fuar Heyecanı Yaşıyor

Doğal taş sektörü Türkiye’nin sahip olduğu mermer rezervlerini değerlendirerek, dünya pazarından daha fazla pay almak için çaba harcıyor. Mart ayı içerisinde dünyanın en prestijli fuarlarında boy gösterecek olan sektör, Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin firmalara verdiği desteklerle Türk mermerini dünyaya tanıtacak.

Doğal taş sektörü için ilk fuar heyecanı Çin’de start alacak. Ülkenin Xiamen kentinde düzenlenecek olan fuara Türkiye’den toplamda 140 firma katılacak. Fuar kapılarını 6 Mart 2018 tarihinde açacak. Etkinlik üç gün boyunca devam edecek. Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı ziyaretçilerini 9 Mart 2018 tarihine kadar ağırlayacak.

Hedef İhracatı Yüzde 25 Artırmak!

Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin başkanlık görevini yapmakta olan Mevlüt Kaya, Türk doğal taş sektörü için Çin ve Hindistan gibi ülkelerin önemli olduğunun altını çizerek, “Bu sene Çin ve Hindistan pazarından aldığımız payı artırmayı hedefliyoruz. Bu ülkeler için yeni yıl hedefimiz ihracatın yüzde 25 oranında artırılması. Türk doğal taş sektörü olarak toplam dış satım hedefimizse 2 milyar 500 milyon dolara kadar yükselmek” dedi.

Sektörün sabırsızlıkla beklediği diğer bir fuar ise İzmir Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı! Söz konusu fuar bu sene İzmir kentinde düzenlenecek. Etkinlik 28 Mart ile 31 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak. Fuar kapsamında sektörel yenilikler görücüye çıkacak. Katılımcı firmalar en yeni ürünlerini fuar kapsamında tanıtacak ve uluslararası katılımcılarla ikili görüşmeler yapma fırsatı yakalayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri