dogan-medyanin-demirorene-satisina-onay-cikti
Ekonomi

Doğan Medya’nın Demirören’e Satışına Onay Çıktı!

Doğan Holding Yönetim Kurulu tarafından şirketin medya grubunun Demirören Medya Yatırımları AŞ.’ye satışı onaylandı.

Doğan Holding Satışı Onayladı

Doğan Holding Yönetim Kurulu, bünyesinde bulunan medya grubunun Demirören Medya Yatırımları adlı şirkete 916 milyon dolar bedelle satışının yapılmasını onayladı. Doğan Holding Yönetim Kurulu, medya alanında faaliyette olan şirketlerde bulunan hisselerinin, Demirören Medya Yatırımları’na satışına verdiği onayı Kamuyu Aydınlatma Platformu olarak bilinen KAP’a bildirdi.

Satış Bedeli 916 Milyon Dolar Olacak

Doğan Holding tarafından KAP’a yapılan açıklamada gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında Holding’e bağlı medya şirketlerinin Demirören Holding’e satışının ve satış bedelinin 916 milyon dolar olmasının onaylandığı, Doğan Holding Yönetim Kurulu tarafından satış işlemleri ile ilgili oy birliği ile karar verildiği bildirildi. Yönetim Kurulu tarafından KAP’a yapılan açıklamada diğer detaylara da yer verildi.

Ödeme Nakit ve Peşin Olacak

Açıklamada Doğan Holding’e ait olan Doğan Gazetecilik AŞ., Mozaik İletişim Hizmetleri AŞ., Doğan Media International GmbH, Doğan İnternet Yayıncılığı ve Yatırım AŞ., Doğan Dağıtım Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri AŞ., Doğan TV Holding AŞ., Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ. adlı şirketlerin Demirören Medya Yatırımları Ticaret AŞ. adlı şirkete nakit ödemeli ve peşin olarak satışına ve bu amaçla Hisse Satış Sözleşmesi düzenlenerek imzalanmasına karar verildiği de belirtildi.

Satış En Kısa Sürede Gerçekleşecek

Doğan Holding’in açıklamasında ayrıca CNN Türk Radyo’nun ve Radyo D’nin yayın lisansı haklarının Demirören Medya Yatırımları’na devredileceği, devir bedelinin 3 milyon dolar olacağı, bu kapsamda Doğan Holding’e alım hakkı opsiyonu, Demirören’e de satma hakkı opsiyonu tanındığı da bildirildi. SPK yani Sermaye  Piyasası Kurumu’nun mevzuatı gereğince Finansal Duran Varlık satışları nitelikli ve önemli işlem kabul ediliyor. Bu çerçevede satışın ve şirketlerin devrinin olağanüstü genel kurul toplantısı yapılarak en kısa sürede gerçekleştirileceği de belirtildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri