Dolar Güne Nasıl Başlıyor?
Ekonomi

Dolar Güne Nasıl Başlıyor?

TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon verilerine piyasa odaklanırken, saat 10:00’ da açıklanacak veriler sonrası gelişmeler ne olacak merakla bekleniyor. Kritik veriler açıklanmadan önce dolar güne nasıl başladı ve bugün dolardaki gelişmeler nasıl olacak tüm detaylar haberimizde…

Türkiye’de ekonomiyi yakından takip edenler için kritik bir soru haline gelen ‘’Dolar ne kadar?’’ sorusu, global bir para birimi olan doların her kalemi etkilenmesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle doları sadece ekonomi ile ilgilenenler değil tüm vatandaşlarımız yakından takip etmektedir.

Enflasyonda Tek Hane Beklentisi

TÜİK tarafından enflasyon verileri bugün saat 10:00’da açıklanacak ve Reuters tarafından yapılan anket sonuçlarına göre Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Eylül ayı için aylık %1.3 artış gösterirken; geçen yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında TL’de yaşanan değer kaybı sonucunda %6 oranında yükselişin yarattığı baz etkisiyle Ağustos ayındaki %15,01 olan oranın %9,6’ya gerilemesi bekleniyor.

Eğer tahminler doğru çıkarsa yıllık enflasyon 2017 Temmuz ayından bugüne kadar ilk kez tek haneye inmiş olacak.

Dolar Ne Kadar?

Bugün saat 09:00 itibari ile dolar kuruna bakıldığında 5,69 TL’den işlem görmektedir.

Dün piyasalarda dolar en düşük 5.6991 TL ile en yüksek 5.7583 TL’yi gördükten sonra 5.70 – 5.71 TL aralığında seyrederken; Euro düşük 6.2396 TL ile en yüksek 6.2852 TL‘yi gördükten sonra, 6.24 – 6.25 TL aralığında seyretmiştir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri