,
Ekonomi

Dolar Kuru ve Güncel Piyasa Gelişmeleri (26.03.2018)

Dolar kuru haftanın ilk işlem gününe düşüşle başladı. Döviz piyasası yeni haftanın ilk alış ve satış fiyatlarını belirledi. Dolar 26 Mart pazartesi kaç lira oldu? Yatırım için dövizi tercih edenler güne dolar yanında Euro kurunu da araştırarak başladı.

Dolar Kuru Bugün Ne Kadar Oldu? Dolar Alacaklar Dikkat!

Dolar kuru geçen hafta 4 liralık fiyatla yatırımcının yüzünü iyi güldürdü. Dolar borcu ödeyeceklerse artan kurlardan olumsuz etkilendi. Döviz piyasasının ateşini yükselten gelişme ise ABD Başkanı tarafından yapılan Çin’e ek gümrük vergisi uygulaması oldu. Hafta içinde protokolü imzalayan Trump, ticaret savaşlarının ayak seslerini duyurdu. Çin ise ABD’ye misilleme yaparak olası ticaret savaşlarını körükledi. İki ülke arasında yaşanan bu gerilimse tüm dünya piyasalarını etkisi altına aldı. Piyasalardaki negatif etki gelişmekte olan ülke ekonomilerinde ise daha fazla hissedildi. Peki, dolar kuru yeni güne nasıl başladı? Euro kaç lira oldu? İşte detaylar…

Dolar Kuru Bugün Ne Kadar?

Dolar kuru haftaya kayıpla başlarken, günün ilk işlemlerinde alış kuru 3,9755 lira oldu. Satış fiyatı ise 3,9777 liradan işlem gördü.

Euro Kuru Bugün Ne Kadar?

Euro 5 liralık sınırı aşması ardından 26 Mart pazartesiye alış yönlü işlemlere 4,9094 liradan başladı. Satış kuru ise günün ilk dakikalarında 4,9346 lira seviyesinde gözlemlendi.

Euro/Dolar Paritesi Güncel

Euro/Dolar paritesi bugün yüzde 0,14 artış kaydederek 1,2370 seviyesinde gerçekleşti.

Bitcoin Kaç Dolar?

Kripto para birimleri arasında en büyük işlem hacmine sahip olan Bitcoin dünkü düşüş sonrasında kayba bugünde devam etti. Bitcoin’deki azalış yüzde 1,65 seviyesinde olurken, bugün 8 bin 429 dolarla açılış yaptı.

Ethereum Kaç Dolar?

Ethereum 26 Mart pazartesi 518 dolardan işlem görüyor.